Jakie lampy wstawić do sypialni w stylu klasycznym

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie to niezwykle ważny element aranżacji wnętrza. Ma ono szczególne znaczenie w przypadku sypialni, ponieważ to właśnie tutaj chcemy stworzyć przytulny klimat sprzyjający odpoczynkowi. Jakie lampy wybrać do sypialni? Jakie oświetlenie będzie pasowało do wnętrza w klasycznym stylu? Oto kilka naszych propozycji!

Sypialnia w klasycznym stylu

Warto zacząć od definicji stylu klasycznego – dzięki temu łatwiej Ci będzie znaleźć kierunek, w którym chcesz podążać, jeśli chodzi o aranżację. 

Styl klasyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest nawiązaniem do klasycznego stylu architektonicznego starożytnej Grecji oraz Rzymu. Klasycznymi możemy też nazwać pomieszczenia inspirowane szlacheckimi dworkami. Są to aranżacje bardzo eleganckie i wysublimowane, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. Styl ten cechuje harmonia, umiar oraz powaga. Takimi też cechami należy kierować się przy wyborze lamp i innych elementów aranżacji sypialni. 

Oświetlenie w sypialni

Sypialnia jest bez wątpienia najbardziej prywatnym miejscem w każdym domu. Ważne więc, aby była ona przytulna i klimatyczna. Możesz to zrobić, wybierając odpowiednie światło. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

Lampy do sypialni

Lampy w sypialni powinny przede wszystkim dawać światło jak najmocniej zbliżone do światła naturalnego. Najlepszym wyborem będą tutaj delikatne lampy sufitowe, które będą głównym źródłem światła w tym wnętrzu. Oprócz takiej sufitowej lampy przydatne mogą okazać się także lampki nocne do sypialni, które postawisz na komodzie lub na szafce nocnej. Nie możesz pominąć ich w trakcie aranżacji sypialni, ponieważ jest ona nie tylko jej nieodłącznym elementem estetycznym, ale także jest wyjątkowo funkcjonalna

Barwa i natężenie światła

Wybierając oświetlenie do sypialni, koniecznie musisz zwrócić uwagę także na barwę oraz natężenie światła. Kupując klasyczną lampę z żarówkami, nie musisz się tym przyjmować – jeśli kolor światła lub jego moc nie będą Ci odpowiadać, możesz po prostu wymienić żarówkę. Jednak przypadku bardzo popularnych obecnie na rynku lamp ledowych, jest to kwestia, którą warto przemyśleć jeszcze przed dokonaniem zakupu. Zastanów się więc, czy wolisz światło ciepłe, czy zimne oraz jakiej mocy oczekujesz. Pamiętaj też, że odcień światła warto dobrać pod kolor ścian. Ciepła barwa sprawia, że kolory są przytulniejsze, bardziej przyjemne i głębsze. Zimna natomiast przełamuje ciepłe kolory ścian i podkreśla te chłodniejsze. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*