Jak zagrodzić wstęp na posesję?

Jak zagrodzić wstęp na posesję?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń prywatna jest dla wielu osób świętością, której nie wolno naruszać. Nie każda osoba jednak respektuje tę niepisaną zasadę, dlatego o swoją prywatność musisz zadbać samodzielnie. Ogrodzenie terenu posesji zabezpiecza przed wejściem intruzów, kradzieżą lub dewastacją mienia, a do tego zapewnia większy komfort podczas przebywania na przykład w ogrodzie. Sposób wygrodzenia własnego terenu nie jest wcale taki łatwy ani oczywisty, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Dowiedz się, czym najlepiej jest wygrodzić teren posesji.

Furtka i brama

Najbardziej popularnym i oczywistym sposobem na odgrodzenie wstępu na posesję jest zamontowanie furtki. To rozwiązanie możesz zastosować zarówno w przypadku ogrodzeń z siatki, jak i przy płocie. Od Twojej inwencji i wizji zależy to, jak będzie wyglądała taka furtka. Najbardziej estetycznym wyborem będzie zamontowanie furtki z tej samej kolekcji co płot. Nie jest to jednak obowiązek ani konieczność, zarówno sam płot, jak i furtka mogą być tak proste lub tak strojne, jak tylko chcesz.

Furtka wpuszcza na teren posesji ludzi, z kolei brama jest o wiele szersza, dzięki czemu może przepuszczać lub zatrzymywać pojazdy. Wymiary bramy muszą być dopasowane do pojazdów, które będą przez nią przejeżdżać. Na przykład przed dużą fabryką musi znajdować się przejazd dla samochodów ciężarowych oraz ciężkich maszyn przemysłowych. Wjazd na gospodarstwo rolne musi być dopasowany szerokością do maszyn rolniczych, a brama na posesję prywatną wystarczy, aby zmieściła samochód osobowy.

Szlaban

Innym stosowanym rozwiązaniem jest zamontowanie szlabanu. Ten sposób znajduje zastosowanie przede wszystkim w miejscach publicznych, na przykład przed parkingiem, biurowcem lub szpitalem. Szlaban ręczny albo automatyczny doskonale powstrzymuje pojazdy dwuśladowe przed dostaniem się na określony teren. Przy szlabanie obsługiwanym ręcznie musisz wziąć pod uwagę, że na posesji będzie musiał znajdować się człowiek, który obsłuży ten sprzęt. Wariant automatyczny wyklucza taką konieczność, jednak jest to opcja droższa. Szlabany mają również to do siebie, że bardzo łatwo jest je ominąć pojazdem jednośladowym, na przykład rowerem lub motocyklem. Musisz więc rozważyć, czy takie wyjście będzie skuteczne w Twoim przypadku.

Słupki parkingowe

Ostatnią z naszych propozycji będą słupki parkingowe. Te urządzenia fantastycznie sprawdzają się, jak sama nazwa wskazuje, na parkingach. Rozmaite modele słupków parkingowych, od zwykłych, prostych pachołków, po motylki i inne finezyjne kształty są bardzo skuteczne w zagradzaniu przestrzeni. Możesz w ten sposób zabezpieczyć prywatne boksy na parkingu przed zajęciem przez osoby nieupoważnione. Znajdą one również zastosowanie na parkingach firmowych bądź przed wjazdem na prywatną posesję. Na rynku dostępne są automatyczne, jak i opuszczane manualnie. Zdalnie sterowana opcja jest zdecydowanie bardziej komfortowa, jednak, jak w przypadku szlabanów, jest ona bardziej kosztowna.

Posesja prywatna powinna być przestrzenią bezpieczną i chronioną przed nieproszonymi gośćmi. Również miejsca publiczne, ale przeznaczone dla konkretnych grup osób, na przykład klientów sklepu lub pracowników biura powinny być jasno wygrodzone. Furtki, bramy oraz akcesoria parkingowe, na przykład szlaban, ułatwiają to zadanie i umożliwiają wygraniczenie i zamknięcie terenu prywatnego.

Zdjęcie główne: pexels.com/Artem Beliaikin

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*