Jak zagospodarować ogród z tarasem

Jak zagospodarować ogród z tarasem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zajmowanie się ogrodem to dla niektórych pasja i prawdziwa przyjemność. Jeżeli należysz do tego grona, z pewnością uwielbiasz przeglądać sezonowe trendy dotyczące zagospodarowania zielonej przestrzeni i wiesz, że okres jesienno-zimowy to doskonały czas na zrobienie porządków i zajęcie się pracami, na które nie ma czasu w czasie kwitnienia i owocowania roślin.

Przydomowy ogród – ciekawe aranżacje

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym z ogrodem, zarówno Twoja zielona przestrzeń, jak i budynek mieszkalny, ganek czy taras, wchodzą w skład „aranżacyjnej kompozycji”. Z tego powodu warto zadbać, by każdy zewnętrzny szczegół Twojego domu i ogrodu był dopracowany i przemyślany. W ten sposób uzyskasz zachwycający efekt i będziesz cieszyć nim przez kolejne sezony. Doskonałym pomysłem może okazać się na przykład daszek nad drzwi balkonowe lub wejściowe. Tego typu dodatek nie tylko może zwiększyć walory estetyczne tarasu lub ganku (wystarczy, że zostanie dobrany w spójności ze stylem Twojego domu), ale również pomóc Ci w utrzymaniu wykończenie zewnętrznego w dobrym stanie. Taka ochrona przed opadami atmosferycznymi z pewnością sprawi, że schody prowadzące do Twojego domu albo drewno lub cegły, którymi wykończyłeś taras, będą lepiej się prezentować i dłużej pozostaną w dobrym stanie. Innym pomysłem, który z pewnością może rozwinąć aranżację ogrodu, są altanki lub szklarnie z poliwęglanu. Nie tylko urozmaicą one zieloną przestrzeń dookoła budynku, ale będą również miały zastosowanie praktyczne – altanki stanowią doskonałe miejsce na spotkania towarzyskie, a szklarnie są idealną przestrzenią do hodowania roślin – także poza sezonem!

Na jakie materiały najlepiej postawić?

Aranżacja zewnętrzna domu i zagospodarowanie ogrodu nie zawsze jest proste. Ze względu na narażenie na różne warunki atmosferyczne, takie jak niskie i wysokie temperatury, światło słoneczne, opady oraz wilgoć, warto zainwestować w solidne materiały, kiedy kupujesz elementy ogrodowego wystroju. Na przykład meble czy ozdoby powinny zostać wykonane z żeliwa lub nierdzewnych metali, a wszystkie elementy drewniane – zostać zaimpregnowane. Doskonałym pomysłem jest również wykorzystywanie poliwęglanów lub szkła, a elementy aranżacji z tych materiałów znajdziesz na przykład na stronie https://www.robelit.pl/. Szczególnie istotne jest zabezpieczenie się przed potencjalną możliwością zardzewienia lub przegnicia używanych materiałów – jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego wyboru, zainteresuj się właśnie tymi kwestiami.

O co zadbać jesienią?

Prace, które możesz wykonać w swoim ogrodzie jesienią, to przede wszystkim porządki. Oczywiście, ważne jest również zasadzenie roślin cebulowych, kwiatów czy nawożenie roślin, a także zbiory, ale po zadbaniu o te kwestie, nie pozostaje Ci nic innego, jak zatroszczyć się o wygląd Twojego ogrodu, elementów aranżacyjnych oraz wykończenia. Okres wegetacji roślin możesz wykorzystać na przykład na odmalowanie tarasu lub ogrodowej altanki, oporządzenie drzew i krzewów, które zachorowały (poznasz to po zmianach na liściach) czy pozbycie się szkodników. Ważne jest również koszenie trawnika (aż do momentu, kiedy trawa przestanie rosnąć) oraz grabienie liści. Dzięki tym pracom będziesz mógł cieszyć się w pełni jesienią i swoim ogrodem.

Zdjęcie główne: pixabay.com/cocoparisienne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*