Jak użyć folii aluminiowej poza pieczeniem?

Jak użyć folii aluminiowej poza pieczeniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Znasz produkty, które wyróżniają się wszechstronnym zastosowaniem i można ich bezpiecznie używać nie tylko w zgodzie z ich przeznaczeniem, lecz także na różne mniej typowe sposoby? Do takich artykułów należy m.in. folia aluminiowa. W poniższym wpisie znajdziesz jej ciekawe i praktyczne zastosowania.

Czystość garnków i piekarnika 

Kulka uformowana z folii aluminiowej doskonale zastąpi gąbkę podczas mycia przypalonych garnków i patelni. Folia łatwo się odkształca, dzięki czemu nie zarysuje powierzchni. Pocierając elementy kulką z aluminium usuniesz zaschnięty tłuszcz zarówno z garnków i patelni, jak i rusztu  w piekarniku. Na zakończenie czyszczenia pamiętaj o przemyciu wszystkich elementów ciepłą wodą. 

Świeżość warzyw

Jeśli chcesz przedłużyć świeżość warzyw, możesz je owinąć w folię aluminiową, a następnie umieścić w lodówce. Dzięki temu dłużej zachowają swój pierwotny smak i aromat. Jeśli natomiast chcesz, by banany pozostały świeże przez długi czas, możesz owinąć folią wyłącznie ich końcówki. Nie musisz umieszczać całych owoców w folii aluminiowej. 

Remont

Folia aluminiowa sprawdzi się też doskonale podczas remontu, a dokładniej malowania szafek czy innych elementów. Ze względu na łatwe kształtowanie z łatwością owiniesz za jej pomocą uchwyty meblowe, klamki do drzwi, żyrandole czy listwy przypodłogowe. Tak zabezpieczoną szafę lub ścianę sprawniej pomalujesz. 

Puszące się włosy

Twoje włosy łatwo się elektryzują? Na ten problem narzeka wiele osób szczególnie jesienią i zimą. Jednym z prostych sposobów na jego pozbycie się jest przesunięcie kilka razy folią aluminiową po włosach w kierunku od czubka głowy do dołu. Dzięki temu pozbędziesz się ładunków elektrostatycznych z włosów i je wygładzisz. Odporną na rozerwanie podczas takich zabiegów folię aluminiową znajdziesz w ofercie firmy Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

Zastosowania biwakowe

Folia aluminiowa dobrze sprawdza się także podczas biwaków. Możesz ją wykorzystać do podtrzymania palącego się ogniska – formując wokół niego ścianę z folii osłonisz ogień przed podmuchami wiatru. Właściwości omawianego produktu pozwalają również na jego użycie do izolacji śpiworu. W tym celu umieść folię pod śpiworem, by w ten sposób zabezpieczyć się przed chłodem i wilgocią. Folia będzie odbijała do wnętrza ciepło, które wytwarza Twój organizm. Kuchenny artykuł sprawdzi się również do naostrzenia nożyczek. Wystarczy, że przetniesz kilka razy jego fragmenty. 

Wymienione pomysły na zastosowanie folii aluminiowej są bezpieczne. Możesz się więc na nie zdecydować bez żadnych obaw.

Fot.: Julia Maior/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*