Dekoracje do salonu – proste rozwiązania

Dekoracje do salonu – proste rozwiązania
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Salon to miejsce, w którym najczęściej spotyka się rodzina, przyjmuje się gości i oddaje się codziennemu relaksowi. Powinno to być pomieszczenie łatwe do uporządkowania, estetyczne i pełne domowego ciepła. Podczas urządzania swojego salonu postaraj się zaprojektować wystrój tak, by nie był ani nudny, ani przytłoczony nadmiarem dodatków. Jak wybrać dekoracje, które nie zagracą salonu, ale sprawią, że będzie on przytulną i komfortową strefą dla całej rodziny? Podpowiadamy!  

Obrazy i dzieła sztuki do salonu  

Tym, co niezawodnie dodaje salonowi uroku i elegancji, są dzieła sztuki. Nie jest to jednak rozwiązanie, które łatwo wdrożyć w życie, ponieważ zbyt duże nagromadzenie sztuki na małej powierzchni może wywołać ciężki efekt muzeum, nie przytulnego pokoju. Największe ryzyko przytłoczenia salonu występuje przy rzeźbach, zwłaszcza dużych, gipsowych popiersiach. Dużo łatwiejsze w zaaranżowaniu są obrazy, ponieważ jest to dużo bardziej popularna ozdoba, więc wygląda w salonie dużo bardziej naturalnie. Od portretów przez martwą naturę po krajobrazy, każde dzieło sztuki na ścianie sprawi, że wystrój zyska klasę i elegancję. Bardzo ciekawym i lekkim dodatkiem do salonu będą obrazy Edwarda Dwurnika, który maluje przepiękne, kolorowe, fantazyjne pejzaże. Jego twórczość to przede wszystkim interpretacje widoków z dużych miast i światowych stolic. Takie obrazy z pewnością ożywią przestrzeń, dodadzą w salonie koloru i sprawią, że cały wystrój będzie bardziej pogodny.   

Dobre oświetlenie i dekoracja światłem 

Głównym źródłem światła w większości polskich domów jest oświetlenie górne. Duże, ozdobne żyrandole lub proste klosze są widoczne właściwie w każdym salonie. Jeśli chcesz, żeby lampa sufitowa była ozdobą wnętrza, zwracaj uwagę na to, żeby jej abażur nie ograniczał rozprzestrzeniania się światła. Są klosze, które blokują światło, przez co pada ono punktowo tylko na przestrzeń znajdującą się tuż pod lampą, a dalsze krańce pokoju pozostają skąpane w półmroku. Zwłaszcza w dużych salonach bardzo ważne jest, żeby światło żarówki rozlewało się po całym pomieszczeniu, a nie koncentrowało się w jednym miejscu. 

Najważniejsze do osiągnięcia pełnego efektu dekoratorskiego jest oświetlenie Wrocław i inne duże miasta w Polsce posiadają wiele punktów, w których można zamówić systemy światła pod wymiar salonu. Doskonałym źródłem światła, a także sposobem na wyeksponowanie zdjęć lub dzieł sztuki na ścianach jest oświetlenie ledowe. Taśmy świetlne nie tylko dają one delikatną poświatę, która umożliwia stworzenie romantycznego, delikatnego półmroku, jest to także metoda na wyróżnienie szczególnych miejsc w salonie. Rodzinne portrety, zdjęcia z wakacji lub reprodukcja Twojego ulubionego obrazu czy plakatu, mogą dzięki lekkiemu podświetleniu bardziej rzucać się w oczy i być jeszcze piękniejszą ozdobą rodzinnej przestrzeni.   

Nietypowe dekoracje do salonu  

Nie zawsze w dekorowaniu wnętrz trzeba opierać się na starych schematach. Bardzo ciekawy efekt można osiągnąć przełamując utarte standardy. Szklane mozaiki na fragmentach ścian w salonie mogą być piękną dekoracją i doskonałym sposobem na ożywienie wystroju. Ozdobne płytki mozaikowe na ścianę możesz znaleźć na stronie szklanemozaiki.pl Taki połyskujący, kolorowy akcent rozjaśni ciemne pomieszczenie i będzie wspaniale wyróżniał się na tle jednolitej farby.  

Fot.: Yehleen gaffney/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*