Jak powinno się wybierać piaskownicę?

Jak powinno się wybierać piaskownicę?

Dave Sherrill/unsplash.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzając przydomowy plac zabaw dla swojego dziecka, planuje się przede wszystkim zakupienie piaskownicy. Wielu rodziców nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak wielki jest ich na rynku wybór. Zanim więc wyruszy się na zakupy, warto dowiedzieć się, czym należy się kierować podczas wybierania piaskownicy.

Piaskownica otwarta czy zamknięta?

Pierwszą rzeczą, od której powinno się zacząć wybieranie piaskownicy, jest określenie tego, czy chce się nabyć model zamykany, czy otwarty. Duży wybór obu modeli można znaleźć np. na stronie internetowej https://www.avisplacezabaw.pl/. Czym jednak oba te rozwiązania różnią się pomiędzy sobą?

Piaskownica zamykana wyposażona jest w zamknięcie, które zabezpiecza piasek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu można piaskownicę zamknąć i ochronić piasek np. przed opadami deszczu. Odmiana otwarta nie posiada takiego zabezpieczenia, lecz z drugiej strony jest oczywiście nieco tańsza. Jeśli tylko ma się wystarczające środki finansowe, zdecydowanie lepiej zainwestować w odmianę zamkniętą, która będzie zwyczajnie praktyczniejsza.

Z jakiego materiału powinna być wykonana dobra piaskownica?

Kolejną sprawą, o której koniecznie trzeba pamiętać podczas wybierania piaskownicy, jest materiał, z którego będzie ona wykonana. W sprzedaży dostępne są piaskownice drewniane oraz plastikowe. Czym się one pomiędzy sobą różnią i jakie są ich najważniejsze zalety oraz wady?

Drewniana piaskownica ceniona jest za piękny wygląd, lecz również za bardzo wysoką trwałość. Jak wynika z opinii klientów, jeśli tylko odpowiednio się o nią dba, czyli okresowo impregnuje, może posłużyć o wiele dłużej niż odmiana plastikowa. Inną bardzo dużą zaletą drewnianej wersji piaskownicy jest możliwość jej naprawiania. Jeśli jedna ze ścianek ulegnie uszkodzeniu, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ją po prostu wymienić na nową. Nie da się tego dokonać w przypadku piaskownic plastikowych. Jedyną poważniejszą wadą drewnianej odmiany jest ryzyko wbicia się drzazgi w skórę dziecka. Dzieje się tak jedynie w sytuacji, gdy jest ona słabo wykonana.

Jak to natomiast wygląda w przypadku wersji plastikowej? Przede wszystkim warto zauważyć, że plastikowe piaskownice występują w ogromnej ilości kolorów oraz wzorów. Co więcej, bardzo łatwo utrzymać je w czystości, ponieważ nie brudzą się tak intensywnie, jak modele z drewna. Jeśli chodzi o wady, to w tym wypadku należy uważać na jakość zakupionej piaskownicy. Zbyt atrakcyjne cenowo odmiany mogą być szkodliwe dla dziecka i podatne na uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*