Jak pakować rzeczy podczas przeprowadzki?

Jak pakować rzeczy podczas przeprowadzki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mało kto może powiedzieć, że przeżył całe życie w jednym miejscu. W XXI wieku ludzie stale się przeprowadzają – zmieniają miasto, żeby rozpocząć studia, przechodzą z wynajmu na zakupione mieszkanie, przeprowadzają się z mieszkania do domu, wyprowadzają się z domu rodzinnego, zaczynają mieszkać z partnerami albo przeprowadzają się z powodu pracy. W tej sytuacji warto zadbać przede wszystkim o to, aby proces przeprowadzki był jak najlepiej zorganizowany.

Samodzielna przeprowadzka czy firma przewozowa?

Jeżeli w bliskiej perspektywie masz zmianę miejsca zamieszkania, z pewnością zastanawiasz się, jak do tego podejść. Logistyczna organizacja przeprowadzki jest bardzo ważna i najlepiej przygotować sobie listę rzeczy, o które chcesz zadbać. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy zamierzasz działać sam, czy też skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Pomoc specjalistów może okazać się bardzo przydatna szczególnie w przypadku, jeżeli:

• nie masz możliwości noszenia ciężarów,

• nie masz samochodu, w którym zmieścisz przedmioty wielkogabarytowe,

• jesteś ograniczony czasowo i nie możesz wziąć urlopu w pracy,

• nie masz możliwości skorzystania z pomocy bliskich lub znajomych.

Jeśli interesuje Cię przeprowadzka z pomocą firmy i jesteś z Poznania lub jego okolic, skorzystaj z oferty dosdtępnej na stornie: https://fachoweprzeprowadzki.pl/. Pamiętaj, żeby skontaktować się z osobą odpowiedzialną za organizację Twojej przeprowadzki w dogodnym dla Ciebie terminie i ustalić wszystkie szczegóły oraz sposób, w jaki powinieneś przygotować się do tego wielkiego dnia.

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Zanim dojdzie do faktycznej przeprowadzki, musisz zadbać o kilka rzeczy. Jedną z najważniejszych jest załatwienie formalności z firmą transportową, o czym pisaliśmy wyżej. Około czterech tygodni przed planowaną przeprowadzką powinieneś zadbać o powiadomienie wszelkich zainteresowanych instytucji (między innymi Urzędu Miasta lub Gminy, do której się przenosisz, Urzędu Skarbowego, pracodawcy, banku, ZUS-u, dostawcy usług telekomunikacyjnych, dostawcy gazu, prądu i wody). Jest to również odpowiedni czas na ustalenie terminu przeprowadzki z pracodawcą (zwłaszcza, jeśli potrzebujesz wziąć urlop) oraz firmą przeprowadzkową. Na tym etapie powinieneś również zrobić przegląd rzeczy, zaplanować prace remontowe i przygotować potrzebne do przeprowadzki akcesoria, na przykład kartony do pakowania.

Plan przeprowadzki

Dwa tygodnie przed planowaną przeprowadzką przychodzi czas na ułożenie konkretnego planu. Zorganizuj opiekę dla swoich dzieci i zwierząt na dni, podczas których będziesz się przenosić, skompletuj i zabezpiecz ważne dokumenty, a przede wszystkim – zacznij się pakować. Pamiętaj, żeby rozpocząć od rzeczy, które są Ci najmniej potrzebne i których nie będziesz wyciągać z kartonów przez najbliższe dwa tygodnie. Na pewno nie pakuj na tym etapie rzeczy codziennego użytku! Na to przyjdzie czas nieco bliżej terminu przeprowadzki. Zaopatrz się w potrzebne materiały – przydatna będzie na pewno czarna folia do pakowania, taśmy do zaklejania kartonów, a także karteczki i etykiety, którymi opiszesz poszczególne pudła. Tydzień przed przeprowadzką zrezygnuj z robienia zakupów spożywczych (postaraj się opróżnić lodówkę przed przenosinami), załatw ostatnie zobowiązania, spakuj sprzęty AGD i RTV i zacznij sprzątanie. Postaraj się skończyć pakowanie dzień przed planowaną przeprowadzką (poza rzeczami potrzebnymi codziennie, na przykład kosmetykami).

Fot.: Kelli McClintock/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*