Jak odpoczywać w ogrodzie? Kilka aktywności

Jak odpoczywać w ogrodzie? Kilka aktywności
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogród to miejsce, które można zagospodarować na różne sposoby. Warto w nim wydzielić poszczególne strefy, które będą zaspokajały Twoje potrzeby. Podpowiemy, jak możesz w nim spędzić czas.

Ogród podzielony na strefy

Im większy jest ogród, tym większe będziesz miał możliwości, podzielenia go na różne strefy. Jesteś fanem własnych warzyw i owoców? Wyznacz przestrzeń, w której przygotujesz grządki i posadzisz kilka drzew owocowych. Dzięki tym ostatnim nie tylko będziesz mógł się cieszyć pysznymi owocami, ale po kilku latach zyskasz cień, który sprawi, że nawet upalne dni, będą w ogrodzie przyjemnością.

Drugą strefą, którą warto wydzielić w ogrodzie, niech będzie strefa wypoczynku. Warto tutaj postawić stolik z krzesełkami albo sofę. Jeśli ustawisz je w otoczeniu zieleni i w miejscu, które nie znajduje się w pełnym słońcu, chętnie będziesz tutaj spędzał czas z przyjaciółmi albo z książką. Chcesz sprawić, żeby ta przestrzeń była przytulniejsza? Zainwestuj np. w poduszki do mebli ogrodowych w Castoramie.

Strefa zabaw dla dzieci

Masz dzieci? Dobrym rozwiązaniem będzie wydzielenie miejsca, w którym będą mogły oddać się bezpiecznej zabawie, dopasowanej do ich wieku. Może się tam znaleźć piaskownica, trampolina albo wygodna huśtawka. W przypadku tej ostatniej ciekawą propozycją są modele, z których mogą korzystać również dorośli – być może, będzie to dobre odprężenie po dniu spędzonym w pracy.

Jeśli lubicie wspólnie spędzać czas, warto pomyśleć o przenośnym zestawie do gry w piłkę nożną, siatkówkę albo badmintona – tak spędzony w ogrodzie czas, zapewni niezbędną dawkę ruchu. Takie miejsce do zabawy, powinno się znajdować w pewnym oddaleniu od strefy wypoczynku, aby nikt sobie nie przeszkadzał. Jeśli jednak masz mniejsze dzieci i chcesz je mieć na oku, warto zdecydować się na fotele ogrodowe.

Wówczas bez problemów ustawisz je tam, gdzie akurat przebywają dzieci, aby ich pilnować, a jednocześnie, będziesz mógł wygodnie odpoczywać. Tego typu meble ogrodowe, oferowane są z różnych tworzyw, mogą być m.in. plastikowe, drewniane czy rattanowe, a to oznacza, że bez trudu dopasujesz je do wystroju całego ogrodu i wybierzesz takie, które będziesz mógł z łatwością przenosić.

Basen w ogrodzie? Dlaczego nie

Inną propozycją, na spędzenie w ogrodzie aktywnego czasu i jednoczesną ochłodę w upalne dni, będzie basen. Możesz zdecydować się na model murowany, który na stałe będzie zamontowany w Twoim ogrodzie, albo wybrać model dmuchany czy na stelażu, który na czas zimy będzie chowany. Wiele będzie zależało od Twoich preferencji, jak i wolnej przestrzeni, którą dysponujesz w ogrodzie.

Zanim jednak zdecydujesz się na jego postawienie, warto, abyś zadbał o przestrzeń dookoła niego. Niech stoi na stabilnym podłożu, w miejscu, które będzie delikatnie zacienione i zasłonięte przed wzrokiem sąsiadów. Dodatkowo warto zadbać, aby niedaleko takiego basenu znajdował się leżak ogrodowy. Jeśli zmęczysz się pływaniem, będziesz mógł skorzystać z leżaka, a możliwość ustawienia go w pozycji leżącej sprawi, że będzie to też odpowiednie miejsce do opalania.

Ogród to nie tylko miejsce, w którym będziesz mógł posadzić ulubione kwiaty czy krzewy. Warto go tak rozplanować, aby znalazła się w nim przestrzeń do odpoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu. Ważne jednak będzie odpowiednie rozplanowanie poszczególnych stref i dobranie do nich mebli ogrodowych. Takich, na których będzie można wygodnie usiąść czy położyć się, ale które jednocześnie będą pasowały do całego wystroju.

 

 

Zdjęcia: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*