Inteligentny ogród

Markizy tarasowe automatyczne. Co warto wiedzieć?

dom z basenem
Photo by poyoky from Freepik.com

Markiza to idealne rozwiązanie w przypadku nasłonecznionego tarasu czy balkonu. To także świetny pomysł na aranżację miejsca wypoczynku w ogrodzie. Obecnie największą popularnością cieszą się markizy sterowane smartfonem. 

Markizy automatyczne z napędem

Do niedawna, dostępne na rynku markizy były zwijane i rozwijane ręcznie. Obecnie korbkę zastępuje elektryczny napęd, który dodatkowo wyposażony jest w moduł wi-fi. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe i bezpieczne. Markizę możemy rozwinąć za pomocą aplikacji w telefonie nie wstając z leżaka, a także zwinąć za pomocą smartfona, jeśli o tym zapomnieliśmy, wychodząc z domu. W przypadku nagłej zmiany pogody, ulewy lub silnego wiatru, automatyczne sterowanie umożliwi szybką reakcję. Niektóre modele markiz, dodatkowo wyposażone są w promienniki ciepła z lampą halogenową, która pełni rolę ogrzewania. Dzięki temu przebywanie na tarasie w chłodny wieczór będzie nadal przyjemne.

Montaż markizy 

Z reguły markizy można zamontować na kilka sposobów, w zależności od położenia tarasu. Markiza może być przymocowana do ściany lub do spodniej części balkonu, znajdującego się nad tarasem, a także do drewnianej konstrukcji, jeśli taką mamy przy domu. Warto pamiętać, że bez względu na rodzaj montażu, kwestie techniczne należy powierzyć fachowcom. Chociażby dlatego by nie utracić gwarancji.

>> Przeczytaj także: Sterowanie nawadnianiem przez telefon

Dorota Prokopiak
Przez wiele lat koordynowała pracą redakcji tytułów z segmentu budownictwa jednorodzinnego, rozwijając zagadnienia dot. najnowszych technologii i energooszczędnych rozwiązań. Wiedza, którą zdobyła poprzez współpracę z ekspertami z branży i architektami przydaje się nie tylko podczas tworzenia wpisów, ale także przy opracowywaniu tematów, które mają przybliżyć Czytelnikom pojęcie SMART HOME.
  Black House w Gliwicach – Inteligentny dom przyszłości
  Poprzedni artykuł
  Energooszczędne okna w dachu
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *