Czym jest assistance domowy?

Czym jest assistance domowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Home Assistance, może się okazać przydatnym urozmaiceniem każdego pakietu ubezpieczeniowego dla mieszkania lub domu. Pozwala ograniczyć stres przez brak konieczności szukania odpowiedniego specjalisty. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

Home Assistance jako ciekawe rozszerzenie

Home Assistance jest rozszerzeniem, które pozwala wyręczyć klienta, dzięki pomocy ubezpieczyciela, w kwestii wyszukania oraz wynajęcia specjalisty, potrzebnego do rozwiązania danego problemu w domu. W przypadku uzgodnionych wcześniej problemów, czy awarii zamiast dostarczenia pełnej sumy odszkodowania, na miejsce zostanie wysłany opłacony już wcześniej specjalista, który będzie w stanie naprawić dany sprzęt. Możliwi do wynajęcia mogą być hydraulicy, elektrycy, a nawet informatycy. Kwota, którą trzeba dopłacić do kosztów samego ubezpieczenia to suma od 50 do 80 zł w skali roku, więc nie jest to stosunkowo tak dużo.

Warto zaznaczyć, że każde towarzystwo może ten pakiet potraktować nieco inaczej. Najczęściej jednak w skład tej usługi może wchodzić naprawa sprzętu RTV, AGD, wizyta hydraulika, ślusarza, czy elektryka, pomoc medyczna, lub organizacyjna, specjalistyczna opieka nad dziećmi, chorymi, oraz zwierzętami domowymi, serwis rowerowy, a także serwis informatyczny. Warto przypomnieć, że wszystkie te usługi mają z góry ustalone limity oraz ograniczenia. Trzeba być świadomym ich istnienia, a o szczegóły spytać wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Home Assistance – warunki

Cały pakiet Home Assistance może nie być dostępny do nabycia, jeśli zostaną spełnione pewne warunki uniemożliwiające podane przez dane towarzystwo. W przypadku jednego były to chociażby użytkowanie materiałów wybuchowych, prowadzenie w miejscu zdarzenia działalności gospodarczej, lub usiłowanie popełnienia samobójstwa. Inne towarzystwo nie podejmie odpowiedzialności w sytuacji, gdy zostanie dokonana wymiana zamka z powodu zgubienia kluczy, usług medycznych, w myśl potrzeby wezwania pogotowia, zakupu leków, czy kosztów, wynikłych z chorób przewlekłych, lub psychicznych.

Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat pod poniższym adresem: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/czym-jest-home-assistance-i-czy-warto-je-kupic

Jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie można nabyć na różne sposoby. Istnieje opcja, pójścia do danej ubezpieczalni, polecanej przez znajomych lub rodzinę. Istnieje też najbardziej ryzykowny sposób znalezienia firmy samemu. Może to nie być dobre rozwiązanie, ponieważ bardzo łatwo można natrafić na wszelkiej maści oszustów, lub zwyczajnie przepłacić, z powodu nieznajomości całego tematu. Najlepszym sposobem, będzie użycie specjalnie stworzonej strony, której zadaniem będzie porównanie najlepszych ofert, dostępnych jedynie z pewnej ręki. Strona https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl współpracuje jedynie z pewnymi markami. Za pomocą prostego formularza możliwe jest dobranie ofert w taki sposób, aby dogodzić nawet najbardziej wymagającym klientom. Warto również wspomnieć o tym, że nabyta w ten sposób polisa jest zaliczana jako ta potrzebna do wzięcia kredytu hipotetycznego. Nie ma więc kolejnych powodów do zmartwień wynikających z nieścisłości w tym temacie. Oprócz Home Assistance warto zastanowić się nad doborem innych, ciekawych rozszerzeń, które w dużej mierze mogą pomóc w niejednej przykrej sytuacji. Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie podstawowe polega jedynie na ochronie murów oraz elementów stałych. 

Zdjęcie główne: NeONBRANDHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*