Alarm do garażu. Jaki wybrać?

Alarm do garażu. Jaki wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż to miejsce, w którym przechowujemy samochód, motocykl i różne cenne sprzęty. Jak zabezpieczyć wyposażenie przed nieproszonym gośćmi? Jaki alarm garażowy warto kupić? Sprawdźmy!

Dlaczego warto kupić alarm garażowy? Zalety instalacji alarmowej

Bezpieczeństwo naszego mienia zapewnia spokój psychiczny. Idealnym sposobem na zabezpieczenie pojazdów i wartościowych rzeczy magazynowanych w garażu jest system alarmowy. Nowoczesne alarmy mogą powiadomić nas o zagrożeniu nie tylko za pomocą głośnej syreny, która odstraszy intruzów i zwróci uwagę sąsiadów, ale i powiadomień SMS lub powiadomień głosowych na telefon, dzięki czemu będziemy wiedzieć o próbie włamania się do garażu, nawet jak nie będzie nas w domu. Dzięki instalacji systemu alarmowego możemy wyjechać na wakacje bez obaw o nasz dobytek.

Pamiętajmy, aby korzystać z oferty renomowanej firmy zajmującej się produkcją tego typu urządzeń. Tylko wtedy będziemy mieć pewność co do niezawodności systemu. Warto zainwestować w sprzęt z wyższej półki cenowej, szczególnie jeśli przechowujemy w garażu bardzo wartościowe dla nas przedmioty, pojazdy i sprzęty.

Z czego składa się standardowy system alarmowy?

Podstawą funkcjonowania każdego systemu alarmowego jest centrala alarmowa zbierająca i przetwarzająca sygnały z innych urządzeń, które obsługują dane punkty. Kolejny element to czujniki alarmowe, które wykrywają zagrożenie. Producenci oferują nam czujniki ruchu i obecności, kontaktrony magnetyczne, czujniki zalania, dymu, gazu czy czujki stłuczeniowe (przydatne, gdy włamywacze będą próbowali dostać się przez okno). Ważną częścią każdego systemu alarmowego jest też sygnalizator (akustyczny, akustyczno-optyczny), zwany potocznie syreną alarmową. Część systemów jest wyposażona również w kamery o różnej rozdzielczości (ilość dobieramy indywidualnie). Ostatnim elementem jest manipulator – to niewielkie urządzenie, dzięki któremu możemy rozbroić system alarmowy. W przypadku nowoczesnych systemów często jest to tylko aplikacja na telefon, którą możemy sterować w wygodny sposób.

Jak widać, możemy więc bez problemu dobrać zestaw alarmowy do garażu lub domu dostosowany do naszych potrzeb.

Jaki system alarmowy do garażu wybrać? 

Aby rozszerzyć chroniony obszar (dom) o garaż, możemy skorzystać z oferty firmy SATEL. Przykładowo, jeśli potrzebujemy instalacji alarmowej do garażu z jednym oknem, możemy wybrać:

  • system alarmowy z elementami łączonymi przewodami. To dobre rozwiązanie, jeśli garaż stanowi część bryły budynku lub do niego przylega, a w części mieszkalnej znajduje się już instalacja alarmowa;
  • system alarmowy z urządzeniami bezprzewodowymi przeznaczony do garażu zlokalizowanego w pobliżu części mieszkalnej, w przypadku gdy poprowadzenie do niego przewodów od centrali alarmowej w domu jest utrudnione;
  • system alarmowy przeznaczony do garażu bardziej oddalonego od domu, w którym jest centrala alarmowa. Można go zastosować również jako niezależny system, który działa autonomicznie w stosunku do alarmu zainstalowanego w domu. W tym wariancie idealnie sprawdza się moduł z komunikatorem GSM, który powiadamia właścicieli posesji (domu i garażu) o próbie włamania.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom zdecydujecie się na zainwestowanie w dobrej jakości system alarmowy do garażu, który będzie niezawodny i łatwy w obsłudze.

Zdjęcie główne: Luis Yanez/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*