Najbardziej interesujące projektu domów jednorodzinnych od MURATORA

Najbardziej interesujące projektu domów jednorodzinnych od MURATORA
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Projekty domów uwzględniające poddasze do adaptacji, to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą wykończyć od razu całego budynku. Pełna funkcjonalność w obrębie parteru sprawia, że można z niego korzystać komfortowo i wygodnie. MURATOR stworzył kolekcję projektów z poddaszami do adaptacji, na ich tle szczególnie wyróżniają się projekty domów „C444u Czterolistna koniczyna – wariant XVIII” oraz „A111bN/1 Przebojowy BN pa”, które przedstawimy w tym tekście.

Domy z poddaszem do adaptacji – C444u1 i A111bN/1

Co wyróżnia domy z poddaszem do adaptacji?

Domy parterowe, których projekty zapewniają możliwość adaptacji poddasza, umożliwiają realizację budowy w sposób szybszy i tańszy niż w przypadku budowy tradycyjnego domu dwukondygnacyjnego. Świetnie sprawdzą się w przypadku zarówno młodych osób czy rodzin z jednym dzieckiem, jak i w przypadku rodzin, w których dzieci już nie mieszkają z rodzicami, ale rodzice chcą w przyszłości być przygotowani na odwiedziny dzieci i wnuków.

Dzięki realizacji domu w dwóch etapach można w nim zamieszkać w wygodny sposób już po realizacji pierwszego etapu, a drugi etap prac wykończeniowych realizować w dowolnym momencie. Daje to pole do popisu dla osób, które chciałby samodzielnie zrealizować część prac, ale mogą je wykonywać jedynie w swoim wolnym czasie. Projekty tego typu zwykle uwzględniają na poziomie parteru jedną lub 2 sypialnie, salon, kuchnię oraz łazienkę.

C444u – Czterolistna koniczyna – wariant XVIII

Projekt domu czterolistna koniczyna wariant XVIII, proponowany przez firmę MURATOR, to idealne rozwiązanie dla fanów otwartej przestrzeni oraz otwarcia salonu na taras. Ten dom jest jednocześnie przytulny i nowoczesnym. Elewację budynku podkreślają drewniane elementy, w ciepłym odcieniu. Do domu przylega taras w podobnej tonacji, co sprawia, że tworzy on z budynkiem integralną całość. Projektant przewidział w tym przypadku brązowy, czterospadowy dach, który umożliwia montaż fotowoltaiki oraz paneli solarnych. Nowoczesność nadają budowli duże okna, dzięki którym do domu wpada dużo światła dziennego, a promienie ogrzewają wnętrze. Dzięki otwartym przestrzeniom można zagospodarować go zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Część użytkową parteru stanowi prawie 100 metrów kwadratowych powierzchni. Została ona podzielona na przestrzeń dzienną i nocną. Na wejściu do budynku znajduje się mały hol, z którego przechodzimy do dużego salonu z kuchnią. Kuchnia może pozostać otwarta na salon, ale istnieje również możliwość jej zamknięcia. W tej części domu znajduje się również mała łazienka, w której poza toaletą można zamontować prysznic. Część prywatną budynku stanowią trzy sypialnie, dwie sąsiadujące ze sobą oraz jedna oddzielona od pozostałych łazienką. Łazienka o powierzchni 6 metrów, sprawia, że swobodnie może w niej stanąć zarówno wanna jak i prysznic. Przestrzeń parteru uzupełnia część techniczna, na którą składa się wygodny dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Poddasze uwzględnia możliwość dowolnej adaptacji, zarówno pod kątem stworzenia tam dodatkowego pokoju, jak i bawialni lub biura.

A111bN/1 – Przebojowy BN pa

Projekt przebojowy może być wybudowany w ramach zgłoszenia, więc jego budowa jest  szybsza względem budynków wymagających pozwolenia na budowę. W projekcie uwzględniono szczególną dbałość o szczegóły. Budynek ma prostą bryłę, dwuspadowy dach, a dzięki stonowanej kolorystyce ma bardzo klasyczny wygląd.

Parter budynku stanowi komfortowa strefa dzienna z salonem oraz kuchnią. Z boku salonu znajduje się wygodny pokój z garderobą idealny do zagospodarowania sypialni gospodarzy lub gabinetu. Obok pokoju znajduje się widna łazienka. Poddasze zapewnia możliwość dowolnej adaptacji.

Powyższe oraz inne projekty gotowe domów z poddaszem do adaptacji znajdą Państwo na stronie https://projekty.muratordom.pl W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z ich zespołem doradców. 

Zdjęcie: Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*