Meble z obiciem czy bez – co wybrać?

Meble z obiciem czy bez – co wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Materiały obiciowe przedłużają żywotność mebla, zwiększają komfort jego użytkowania, a także pełnią funkcję estetyczną we wnętrzu. Wiele osób woli jednak zrezygnować z mebli z obiciem ze względu na konieczność regularnego czyszczenia tapicerki. Przeczytaj o wadach i zaletach różnych rozwiązań aranżacyjnych i wybierz meble odpowiednie dla siebie. 

Tkanina obiciowa dopasowana do codziennych potrzeb 

Odpowiednio miękki, przyjemny w dotyku, wytrzymały i odporny na zabrudzenia materiał to przepis na idealne wykończenie foteli lub kanapy. Nasze wymagania dotyczące mebli tapicerowanych stale rosną, ponieważ coraz częściej korzystamy z nich podczas pracy zdalnej czy opieki nad dziećmi. Dzieci i zwierzęta szczególnie upodobały sobie puszyste tkaniny, takie jak plusz, które mają na powierzchni delikatny meszek, zachowany dzięki okrywie runowej. W aranżacji plusz dobrze komponuje się z drewnem i sprawia, że wnętrze nabiera przytulności. 

Zwolennicy klasycznych mebli bez obicia zwracają uwagę, że krzesła tapicerowane szybciej ulegają przetarciom i wyglądają na bardziej wysłużone. Wszystko zależy jednak od rodzaju materiału obiciowego, częstotliwości użytkowania mebla oraz zaangażowania właściciela w jego pielęgnację i impregnację. Warto zauważyć, że meble obite tkaninami wolniej wchłaniają rozlane płyny oraz są bardziej komfortowe dla skóry podczas codziennego użytkowania. Przykładowo designerskie krzesła skandynawskie z poduszką podnoszą jakość pracy biurowej czy wielogodzinnej nauki w pozycji siedzącej. Eleganckie krzesła o wykończeniu welurowym, a także modele obite wysokiej jakości tkaniną o mocnym splocie znajdziesz na stronie: https://dkwadrat.pl/krzesla-skandynawskie-z-poduszka.

Rodzaje tkanin obiciowych

Niektóre tkaniny obiciowe są stylowe i prezentują się elegancko, ale nie są tak funkcjonalne, jak mogłyby być, kiedy chodzi o komfort ich użytkowania czy łatwość pielęgnacji. Kluczem do sukcesu jest wybór materiału obiciowego, który będzie zarówno estetyczny, jak i praktyczny. Warto rozważyć piękne, miękkie i wytrzymałe tkaniny, takie jak velvet czy welur, które świetnie sprawdzają się w przemyśle tapicerskim ze względu na łatwość ich formowania.

Bez względu na przeznaczenie wspomniane materiały przez długi czas pozostają w nienaruszonej, eleganckiej formie, nie ulegają odkształceniom ani widocznym przetarciom. Szeroki wybór tkanin obiciowych oraz narzędzi do tapicerowania jest dostępny na stronie: https://kameleon.pro/velvet
Osoby, które chcą zrezygnować ze skórzanych mebli, mogą bez problemu znaleźć fotele i sofy wykonane ze skóry ekologicznej wysokiej jakości. Krzesła Halmar są pokryte obiciem, które zapewnia komfort użytkowania i jest łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu sprawdzą się w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci i zwierzęta.

Zdj. główne: Mitch Moondae/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*