Jakie zawody są poszukiwane w Niemczech?

Jakie zawody są poszukiwane w Niemczech?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć nasi rodacy wciąż decydują się na sezonowe wyjazdy na zbiory do Niemiec – nie są one już tak opłacalne jak kiedyś. Mimo wszystko tamtejsi pracodawcy nadal cenią i poszukują pracowników z Polski. Jakich najczęściej? O tym w dalszej części artykułu. Sprawdź, czy masz szansę na zdobycie dobrej pracy za granicą!

Jakich pracowników potrzeba w Niemczech?

Niemiecki rynek pracy jest chłonny i otwarty na przyjezdnych. Mile widziani są specjaliści posiadający wykształcenie wyższe lub zawodowe. W ostatnich latach obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na stanowiska w sektorze IT (programiści, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, informatycy), jak również w branży medycznej (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci).

Praca budowa Niemcy

Już od lat do najbardziej poszukiwanych pracowników w Niemczech należą specjaliści budowlani, których na tamtejszym rynku pracy brak. Polacy postrzegani są jako fachowcy wykwalifikowani, rzetelni i pracowici. Poszukiwani są przede wszystkim: 

 • elektrycy, 
 • spawacze, 
 • hydraulicy, 
 • malarze, 
 • brukarze, 
 • monterzy,
 • ślusarze. 

Dlaczego warto pracować w Niemczech na budowie?

Obawiasz się długiej rozłąki z rodziną? Niemcy będą więc świetnym wyborem ze względu na położenie blisko Twojego kraju. To umożliwia częste zjazdy do domu, ponadto język niemiecki często wybierany jest w szkołach jako drugi język obcy, co ułatwia porozumiewanie się, będąc na miejscu. Poza tym w Niemczech potrzeba rąk do pracy, a wyjazd za granicę niesie za sobą wiele korzyści.

 1. Wysokie wynagrodzenie – zarobki to dla wielu najważniejszy element pracy. Nie da się ukryć, że stawki oferowane w Niemczech są zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Oczywiście na wysokość wynagrodzenia wpływa wiele czynników, takich jak ilość przepracowanych godzin, doświadczenie, czy aktualny kurs euro.
 2. Rozwój osobisty i zawodowy – poznawanie nowych narzędzi, metod pracy i technologii zawsze procentuje, także po powrocie do kraju. Wyjazd można potraktować także jako nowe wyzwanie i szansę na poznawanie ludzi oraz odmiennej kultury.
 3. Nauka języka obcego – wyjazd za granicę jest najlepszym sposobem na naukę języka obcego. Mimowolnie i w sposób naturalny przyswajasz podstawowe słowa i zwroty. A jeśli znasz już język niemiecki – z pewnością podniesiesz jego poziom i poprawisz swoje umiejętności.
 4. Zwiedzanie nowych miejsc – wyjeżdżając za granicę masz szansę zobaczyć miejsca, w których jeszcze nigdy nie byłeś. To również świetna okazja, aby poznać historię danego państwa i zwyczaje, które w nim panują.
Praca budowa Niemcy - InServ

Skorzystaj z pomocy firmy budowlanej

Jesteś specjalistą w branży budowlanej? Posiadasz doświadczenie w swoim fachu? Chcesz szybko znaleźć pracę? Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia ekspertów w pozyskiwaniu niemieckich kontraktów. InServ zajmuje się tym od wielu lat! Wystarczy, że znajdziesz interesującą Cię ofertę i skontaktujesz się z koordynatorem, który jasno przedstawi Ci kolejne kroki, a także wypełni wszystkie formalności. To gwarancja bezpieczeństwa, wysokich zarobków, ubezpieczenia na terenie Niemiec, a także zakwaterowania.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*