Jakie meble wstawić do ogrodu?

Jakie meble wstawić do ogrodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiosna to najwyższy czas na doprowadzenie ogrodu do porządku po zimie. Często wiąże się to ze zmianą aranżacji czy stylu dekoracji przed domem. Również meble ogrodowe warto co jakiś czas wymieniać, by unowocześnić przestrzeń i zmienić jej charakter. Chociaż zestawy wypoczynkowe do ogrodu są zazwyczaj dość do siebie zbliżone, różne materiały czy ozdobne detale mogą zmienić ich styl. Zobacz, jakie meble można wstawić do ogrodu.     

Meble plastikowe     

Największy hit lat dziewięćdziesiątych, do teraz królujący w wielu ogrodach i na działkach rekreacyjnych to meble plastikowe. Za ich popularność odpowiada przede wszystkim niska cena i wysoka dostępność. Krzesła i stoliki wykonane z niskiej jakości plastiku, w sezonie można kupić nawet w dużych dyskontach spożywczych, nie mówiąc już o sklepach ogrodniczo-budowlanych. Za cały zestaw dla czteroosobowej rodziny można zapłacić czasem mniej niż sto złotych, co kusi wielu konsumentów. Minusem plastikowych mebli jest jednak ich wygląd i jakość. Nie ma się co oszukiwać, takie meble są funkcjonalne, ale nie zdobią ogrodu. Nie można nazwać ich dekoracją, ani nawet elementem wystroju, mają one przede wszystkim funkcję utylitarną. Ze względu na niską jakość materiału, kolorowy plastik dość szybko blaknie na słońcu, więc warto taki zestaw ustawić w cieniu. 

Meble z materiałów naturalnych  

Do romantycznych, pełnych kwiatów i motyli ogrodów, doskonale sprawdzą się meble wykonane z naturalnych materiałów. Przede wszystkim jest to wiklina oraz rattan, które wyglądają pięknie na drewnianych tarasach, w altanach lub przy rabatach kwiatowych. Estetyka oraz jakość wykonania takich mebli to zdecydowanie ich największy atut. Niestety nie są one pozbawione dość sporego minusa – nie są tak trwałe, jak tworzywa sztuczne. Wiklina oraz rattan nie najlepiej znoszą wilgoć, nie są odporne na mrozy, a na słońcu blakną i tracą kolor. Powinny być więc chowane pod zadaszeniem, a najlepiej w pomieszczeniu gospodarczym, jeśli nie są akurat używane. 

Meble z technorattanu  

Idealnym połączeniem pomiędzy meblami z tworzyw sztucznych a materiałów naturalnych, jest technorattan. Łączy on w sobie estetyczny i w miarę naturalny wygląd z trwałością i wytrzymałością sztucznych włókien. Meble technorattanowe są ostatnimi czasy bardzo popularne, właśnie ze względu na swój nowoczesny, ale jednocześnie elegancki wygląd oraz wysoką trwałość. Technorattan pozwala na tworzenie rozmaitych konstrukcji do ogrodowych zestawów wypoczynkowych, na przykład stylowych narożników czy foteli. Takie nowoczesne i wygodne meble ogrodowe wykonane z trwałego tworzywa możesz kupić na stronie https://domodeo24.pl/pol_m_OGROD_MEBLE-OGRODOWE-252.html.   

Meble żelazne  

Żelazne meble są dość ciężkie i specyficzne, jeśli chodzi o estetykę. Mają bardzo określony styl, który nie wszędzie się sprawdzi, jednak idealnie pasuje do ogrodów francuskich oraz angielskich. Ich niezwykła elegancja i klasa sprawiają, że stają się one piękną dekoracją i tworzą cały wystrój ogrodu. Ich wadą jest bardzo duża masa, przez którą trudno jest je przemieszczać – jest to raczej opcja dla zdecydowanych. Z kolei bardzo wysoka trwałość, którą się charakteryzują sprawia, że nie trzeba chować ich ani podczas mrozów i opadów śniegu, ani w upały. Są też odporne na deszcz i wilgoć, jednak warto dbać o nie i regularnie sprawdzać, czy gdzieś jednak nie pojawia się rdza. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Athena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*