Jak wprowadzić przytulny klimat w hotelowym pokoju?

Jak wprowadzić przytulny klimat w hotelowym pokoju?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio zaaranżowany pokój hotelowy jest ponadczasowy, komfortowy i wzbudza pozytywne emocje u gości. Przeczytaj, jak wykreować we wnętrzu przytulny klimat.

Łatwe do czyszczenia materiały wykończeniowe 

Aranżacja pokoi hotelowych jest zależna od nakładów finansowych oraz gustu właściciela. Warto zadbać o to, żeby pokój był nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Planując pomieszczenie, dobrze jest uwzględnić wykorzystanie materiałów wykończeniowych, które są łatwe do czyszczenia i szybko nie podlegają eksploatacji. Czysty i schludny pokój zwiększa komfort przebywających w nim gości i świadczy o reputacji hotelu. Ważna jest również ergonomia – goście powinni mieć wygodny dostęp do wszystkich sprzętów i gniazdek do ładowania.

Zaciemnienie i wyciszenie pokoju

Wiele detali w pokoju wpływa na finalną opinię gości hotelowych na temat pensjonatu. Ważnym aspektem jest przede wszystkim wyciszenie i zaciemnienie pokoju, umożliwiające spokojny odpoczynek. Nowoczesne rolety Łódź zapewnią prywatność mieszkańcom i osłonią ich przed słońcem podczas upału. Warto zainwestować zwłaszcza w rolety zewnętrzne, które stanowią izolację termiczną oraz minimalizują słyszalność hałasów z zewnątrz. Ważnym elementem wystroju są również zasłony hotelowe, które są eleganckie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Warto powiesić karnisz jak najwyżej nad oknem, najlepiej pod samym sufitem, aby optycznie powiększyć pomieszczenie. 

Oświetlenie

Oświetlenie ma ogromny wpływ na odbiór pomieszczenie i jego nastrojowość. W pokoju hotelowym, poza górnym światłem, powinno znaleźć się oświetlenie boczne lub dekoracyjne. Klasyczne lampki nocne bądź kinkiety umieszczone po obu stronach łóżka sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Zadbaj również o to, żeby żarówki emitowały miękkie, ciepłe światło, które nadmiernie nie męczy wzroku.

Tekstylia i inne ozdoby

Chcesz, aby pokoje w Twoim hotelu zapadały gościom w pamięć? Nawet najprostsze meble mogą dużo zyskać dzięki gustownym ozdobom oraz pasującym dodatkom. Jeśli chcesz odświeżyć stare meble, przemaluj je na inny kolor i dodaj ozdobne gałki do mebli, dzięki czemu całość nabierze indywidualnego charakteru. Nie zapomnij o dodatkach w postaci stylowych tekstyliów – narzuta na łóżko, pościel i firany powinny tworzyć razem harmonijną i spójną całość w pomieszczeniu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*