Czy ogrzewanie podłogowe jest korzystne?

Czy ogrzewanie podłogowe jest korzystne?

Adobe Stock

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie podłogowe wydawało się bardzo drogim rozwiązaniem. Obecnie trudno wyobrazić sobie dom bez takiego rozwiązania, tym bardziej że jest ono ultra wygodne. Warto poznać jego zalety.

Dlaczego ogrzewanie podłogowe to dobry wybór?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się naprawdę dużą popularnością. Wykonuje się je nie tylko w nowych domach, ale również są osoby, które decydują się na całkowity remont podłóg, by zyskać takie rozwiązanie. Składa się ono z podłączonych do źródła ciepła rur. Właśnie one znajdują się w wylewce podłogi, a dzięki temu jest ona równomiernie ogrzewana. Jest wiele zalet ogrzewania podłogowego. Użytkownik uzyskuje wysoki komfort cieplny. Szacuje się, że można zaoszczędzić nawet 12% na zużyciu energii. Dzięki temu, że rury schowane są pod podłogą, salon czy sypialnia lepiej się prezentują. W końcu w pomieszczeniu nie ma kaloryferów, które mogą zaburzać estetykę i kubaturę. Warto również zwrócić uwagę na prozdrowotne aspekty, a mianowicie dzięki temu, że nie pojawia się kurz, alergicy czy astmatycy mogą liczyć na zmniejszenie częstotliwości występowania objawów. Musimy jeszcze wspomnieć, że nie pojawia się suchość powietrza. Nie namnażają się więc roztocza czy też bakterie. Kolejną zaletą ogrzewania podłogowego jest mniejsze zużycie czynnika grzewczego, co rzecz jasna przekłada się na oszczędność.

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego tak ważna jest izolacja?

Dzięki izolacji powstaje bariera zatrzymująca ciepło w pomieszczeniach. Zatem decydując się na ogrzewanie podłogowe, trzeba również wybrać właściwą izolację termiczną podłogi. Bardzo dobrze sprawdzają się płyty styropianowe, które cechuje wytrzymałość, a także zapewnienie komfortu cieplnego. Warto zapoznać się z ofertą na stronie: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/plyty-do-ogrzewania-podlogowego/. Zwróćcie uwagę, że płyty styropianowe są bardzo łatwe w montażu i można go wykonać samodzielnie, co pozwala także ograniczyć koszty, a do tego jeszcze szybciej wykonać pracę. Jeżeli więc zastanawiacie się, czy ogrzewanie podłogowe jest dobrym rozwiązaniem, to odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe jest odporne na uszkodzenia, awarie i będzie służyć przez lata, a Wy dzięki temu sporo zaoszczędzicie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*