OgrzewanieSmart dom

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Co musisz wiedzieć?

Photo by Martin May from Unsplash.com

Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej stosowany rodzaj rozprowadzenia instalacji cieplnej w budownictwie. Podstawową jego zaletą jest równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniach pozwalające uniknąć w odróżnieniu do grzejników stref przegrzania i niedogrzania oraz długie „oddawanie ciepła”.

sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Photo by Foundry from Pixabay.com

Jak sterować „podłogówką”?

Przy obecnych możliwościach technologicznych to bajecznie proste. Ogrzewaniem w całym domu możesz sterować już ze swojego smartfona przy pomocy specjalnej aplikacji. Jest to ogromna wygoda zwłaszcza, kiedy zależy Ci na ekonomicznym zarządzaniu ciepłem, gdyż w prosty sposób możesz obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, kiedy jesteś poza domem, np. na podstawie obserwacji pogody. Możesz również wyłączając ogrzewanie w trakcie wyjazdu, na dzień przed powrotem nagrzać wnętrza i wracać do ciepłego domu. Warto również pomyśleć o dodatkowych osobnych zawodach/termostatach do każdego pomieszczenia, aby móc w nich dowolnie regulować temperaturę w zależności od potrzeb. 

Ogrzewanie podłogowe to praktyczne rozwiązanie, które warto brać pod uwagę, kiedy planujemy zmianę instalacji lub urządzamy dom.

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Asystent Google – czym może sterować w domu?
  Poprzedni artykuł
  Program „Czyste powietrze”. Kto może na tym skorzystać?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Ogrzewanie