OgrzewanieSmart dom

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Co musisz wiedzieć?

Photo by Martin May from Unsplash.com

Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej stosowany rodzaj rozprowadzenia instalacji cieplnej w budownictwie. Podstawową jego zaletą jest równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniach pozwalające uniknąć w odróżnieniu do grzejników stref przegrzania i niedogrzania oraz długie „oddawanie ciepła”.

sterowanie ogrzewaniem podłogowym
Photo by Foundry from Pixabay.com

Jak sterować „podłogówką”?

Przy obecnych możliwościach technologicznych to bajecznie proste. Ogrzewaniem w całym domu możesz sterować już ze swojego smartfona przy pomocy specjalnej aplikacji. Jest to ogromna wygoda zwłaszcza, kiedy zależy Ci na ekonomicznym zarządzaniu ciepłem, gdyż w prosty sposób możesz obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, kiedy jesteś poza domem, np. na podstawie obserwacji pogody. Możesz również wyłączając ogrzewanie w trakcie wyjazdu, na dzień przed powrotem nagrzać wnętrza i wracać do ciepłego domu. Warto również pomyśleć o dodatkowych osobnych zawodach/termostatach do każdego pomieszczenia, aby móc w nich dowolnie regulować temperaturę w zależności od potrzeb. 

Ogrzewanie podłogowe to praktyczne rozwiązanie, które warto brać pod uwagę, kiedy planujemy zmianę instalacji lub urządzamy dom.

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Asystent Google – czym może sterować w domu?
  Poprzedni artykuł
  Program “Czyste powietrze”. Kto może na tym skorzystać?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Ogrzewanie