Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Jak znaleźć pracę w Niemczech?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niemiecki rynek pracy jest otwarty i dynamicznie się rozwija. Choć wciąż poszukiwane są nowe ręce do pracy, zdobycie sensownego zatrudnienia może być dość trudne i czasochłonne – chyba że znajdziesz na to odpowiedni sposób. W poniższym artykule przedstawiamy praktyczne porady i wskazówki, które ułatwią Ci to zadanie. Sprawdź, jak znaleźć bezpieczną pracę w Niemczech przy minimalnym wysiłku. 

Praca Niemcy – praktyczne wskazówki

Zanim zaczniesz poszukiwania zatrudnienia, sprawdź jakie prawa przysługują Ci w Niemczech. Ile możesz mieć dni wolnych? Jaka jest minimalna stawka? Czy musisz się ubezpieczyć lub zameldować? Poza tym zaktualizuj swoje CV. Zawrzyj w nim wszystkie ważne informacje, a sam dokument dostosuj do niemieckich standardów (życiorys powinien być zwięzły i rzeczowy).

Wykorzystaj swoją sieć kontaktów. Być może ktoś z Twojej rodziny lub znajomych pracował kiedyś w Niemczech i będzie w stanie pomóc Ci w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Wyjeżdżając za granicę warto również znać język obowiązujący w danym kraju. Dlatego jeszcze przed wyjazdem zacznij uczyć się niemieckiego. Będzie to dobrze postrzegane przez pracodawców i pomoże Ci odnaleźć się w nowym miejscu. 

Jak wygląda niemiecki rynek pracy?

Niemiecki rynek pracy jest chłonny i dynamiczny, a więc ciągle potrzebuje specjalistów. Tamtejsi pracodawcy stawiają przede wszystkim na osoby z wykształceniem wyższym (lekarze, fizjoterapeuci, architekci, ekonomiści) oraz zawodowym (mechanicy, budowlańcy, elektrycy). Co ważne, oferują naprawdę dobre warunki pracy i atrakcyjne wynagrodzenia. Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują żadnych pozwoleń, aby zacząć pracę, a więc jak jej szukać?

Współpraca z polską firmą budowlaną

Czy wiesz, że w Polsce działają firmy budowlane specjalizujące się w niemieckim rynku pracy? Jedną z nich jest InServ. Jak wygląda taka współpraca? Wystarczy wybrać interesującą Cię ofertę i skontaktować się z wybranym koordynatorem, który chętnie przedstawi Ci także inne zlecenia zgodne z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi. Rekrutacja odbywa się całkowicie zdalnie, a pracę możesz otrzymać nawet od zaraz. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu niemieckich kontraktów, dlatego gwarantuje terminowe wypłaty, ubezpieczenie na terenie Niemiec, a także zakwaterowanie na miejscu. Co ważne, wszystkimi formalnościami zajmie się Twój koordynator. 

Praca w Niemczech przez agencję zatrudnienia

Wiele osób decyduje się na nawiązanie współpracy z agencją pracy. To wygodna forma poszukiwania zatrudnienia, ponieważ pracownicy agencji kontaktują się z potencjalnymi pracodawcami, prezentują oferty i szukają zakwaterowania. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie sprawdź, czy firma zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia oraz upewnij się, że nie pobiera żadnych opłat i prowizji w zamian za pomoc (to często stosowana praktyka).

Poszukiwanie zatrudnienia na portalach ogłoszeniowych

Jeśli interesuje Cię praca w Niemczech bez języka, możesz zacząć swoje poszukiwania na polskich portalach. Do najpopularniejszych należą: Aplikuj, Pracuj.pl, Jobble, Indeed, Dokjczland.info czy Europajobs. W tym przypadku zadbaj o swoje bezpieczeństwo i dokładnie zweryfikuj potencjalnego pracodawcę. Ryzyko oszustwa w sieci jest niestety całkiem realne.

Znasz język niemiecki? Zajrzyj na niemieckie portale: Indeed, Jobble, Jobs.de, Glassdoor, GoPlaces czy Joblift.de. Warto też odwiedzić EURES, czyli Europejski Portal Mobilności Zawodowej skierowany do osób poszukujących zatrudnienia w Europie. Obecnie znajdujesz tam około 700 tysięcy ogłoszeń pracy w Niemczech. Portal dostępny jest także w języku polskim. 

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*