PozostałeSmart dom

iRobot sprząta, ty pracujesz! Zobacz jakie możliwości daje robot sprzątający

1
robot sprzątający
Photo by Kindel Media from Pexels.com

To chyba marzenie każdej pani domu, żeby móc odpoczywać lub wykonywać inną pracę, kiedy obowiązki wykonują się same. To marzenie może się ziścić dzięki robotom sprzątającym, a w zasadzie odkurzaczom samobieżnym. Te stosunkowe małe urządzenia dzięki zamontowanym czujnikom i specjalnym szczotkom wyczyszczą oraz umyją podłogi nawet podczas naszej nieobecności.

Możliwości robotów sprzątających

Urządzenia te stają się wybawieniem, zwłaszcza kiedy mamy dzieci lub zwierzęta, przy których codzienne odkurzanie jest wręcz obowiązkiem. Na początku sprzęt tego typu był dość drogi. Obecnie iRoboty kosztują porównywalnie co tradycyjne odkurzacze. Kiedy już mamy go w swoim domu, możemy zaprogramować go do sprzątania całego mieszkania lub pojedynczych pomieszczeń. Dzięki programowi sprzęt omija ściany i meble, nie uszkadzając ich oraz możemy ustawić jego start na konkretną godzinę. Możemy używać go na różnych powierzchniach. Świetnie poradzi sobie na płytkach, panelach czy dywanie i doskonale wyczyści każdy zakamarek. Niski poziom głośności iRobotów sprawia, że to ich dodatkowy atut. Po skończonej pracy same kierują się do stacji ładującej. Cały program sprzątania możesz ustawić z poziomu swojego telefonu, używając do tego dedykowanej aplikacji.

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Dom energooszczędny 2021. Zaostrzenie prawa budowlanego
  Poprzedni artykuł
  Dzwonek do drzwi — jaki wybrać?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  1 Komentarz
  1. To fakt, taki robot pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Ja mam akurat roombe ze stacją cleanbase to już w ogóle high life bo zrzuca kurz do zbiorczego pojemnika, który wystarczy opróżnić raz na kilka tygodni.

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Pozostałe