Smart dom

Elektronika przydatna w inteligentnym domu

Artykuł sponsorowany

Technologia potrafi ułatwiać życie na wielu różnych płaszczyznach. Obecnie prowadzenie domu bez pomocy urządzeń elektronicznych jest bardzo utrudnione, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Na co dzień trudno jest docenić, jak wiele udogodnień zapewniają nowinki techniczne, a ich rolę zauważa się dopiero wtedy, gdy ich zabraknie. Co warto mieć w domu, żeby codzienne obowiązki stały się łatwiejsze? Dowiedz się! 

Robot sprzątający    

Zamiatanie czy odkurzanie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących czynności. Hałas towarzyszący pracy odkurzacza oraz uciążliwe kable, które trzeba przełączać między kontaktami, aby skutecznie odkurzyć całe mieszkanie, sprawiają, że na myśl o wyjęciu odkurzacza wiele osób się krzywi.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, inteligentny robot sprzątający będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Te sprytne urządzenia można połączyć z aplikacją na telefon i sterować nimi nawet poza domem. Istnieją nawet modele, która przy okazji zamiatania myją także podłogę na mokro. To świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ kiedy po podłodze pełza mały człowiek, musi być ona zawsze nieskazitelnie czysta. Robot sprzątający ułatwi także życie właścicielom zwierzaków, które zostawiają na podłodze sierść i wnoszą do domu brud z zewnątrz. 

Smart TV

Inteligentny telewizor spełnia w domu dużo więcej funkcji, niż tylko wyświetlanie programów. Dzięki Smart TV możesz mieć dostęp do portali streamingowych, możesz też przesyłać obraz na przykład z telefonu komputera. Dzięki niemu możesz oglądać filmy i seriale dokładnie takie, jakie chcesz na wygodnym, dużym ekranie.

Jeśli znasz się trochę na elektronice, możesz spróbować przerobić swój zwykły telewizor za urządzenie inteligentne. Wszystkie potrzebne do tego celu akcesoria i dodatki posiada w ofercie sklep elektroniczny. Wystarczy tylko trochę umiejętności i czasu, by niskim kosztem znacząco rozszerzyć możliwości Twojego telewizora. Funkcje, jakie dodasz do swojego wynalazku, zależą tylko od Ciebie. Możesz na przykład sterować telewizorem przez smartfon lub smartwatch.

Elektronika przydatna w kuchni  

Technologia może także ułatwić gotowanie. Inteligentne roboty kuchenne w kilka minut mogą przygotować pyszną, gorącą zupę krem dla całej rodziny, upiec chleb na śniadanie i wspaniałe ciasto do kawy. To naprawdę duża oszczędność czasu, który możesz poświęcić swojej rodzinie.

Świetnym akcesorium w kuchni jest także inteligentna lodówka, na której możesz wyszukiwać i wyświetlać przepisy, robić listę zakupów i przesyłać ją na telefon lub ze sklepu zajrzeć do niej za pomocą aplikacji i sprawdzić, czego brakuje. Taki gadżet może wydawać się zbyteczny, ale nic bardziej mylnego! O użyteczności smart lodówki przekonasz się, kiedy skorzystasz z niej pierwszy raz. Dodatkowo w niektórych modelach dostępna jest opcja planowania z wyprzedzeniem takich czynności, jak rozmrażanie czy czyszczenie lodówki. 

Niezwykle przydatny może okazać się także inteligentny ekspres do kawy, w którym możesz zaparzyć pyszną kawę, godną wyszkolonego baristy. Trójwarstwowe latte z idealnie spienionym mlekiem? Delikatne, kremowe cappuccino? Czekoladowa mokka? Nie ma sprawy! Ekspres smart może przechowywać w swojej pamięci wiele przepisów i zawsze parzyć taką kawę, na jaką właśnie masz ochotę.

Zdj. główne: Linus Rogge/unsplash.com

Aleksandra Nowak
Z zainteresowaniem śledzi trendy w nowoczesnym wystroju wnętrz. Wolne chwile lubi spędzać na małych zmianach aranżacyjnych i doglądaniu roślin doniczkowych.
  Fotowoltaika 2022. Jakie zmiany czekają nas w przyszłym roku?
  Poprzedni artykuł
  Oświetlenie zewnętrzne domu. Jak je dobrze zaplanować?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Smart dom