OświetlenieSmart dom

Amazon Alexa — kto to taki i czym może sterować?

Amazon Alexa
Photo by Mark Farías from Unsplash.com

Amazon Alexa to asystent, którym możemy sterować za pomocą komend głosowych. To urządzenie, które doskonale wpisuje się w ideę Smart Home. Współgra również z wieloma urządzeniami i ułatwia nam ich użytkowanie.

Alexa — help!

Niestety aplikacja nie ma możliwości sterowania w języku polskim. Możemy sterować nią w języku angielskim i niemieckim. Na szczęście obsługiwanie nie wymaga idealnej wymowy. Alexa połączona jest z domowym Wi-Fi, dzięki czemu może również obsługiwać inne przedmioty podpięte do tej samej sieci. Aktywujemy ją za pomocą słowa-klucza, jednak urządzenie działa przez 24 godziny non stop.

W czym pomoże nam Alexa?

Za pomocą pytań lub komend Alexa odpowie nam, jakiej możemy spodziewać się pogody w weekend, włączy nam muzykę, pomoże w wyłączeniu lampy wyposażonej w inteligentną żarówkę, zasunie rolety zewnętrzne, będzie sterować naszym telewizorem czy radiem. Asystent obsługuje również wszystkie inne urządzenia Smart Home.

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Jakie ogrzewanie do energooszczędnego domu wybrać?
  Poprzedni artykuł
  Energooszczędny grzejnik elektryczny. Jaki wybrać?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Oświetlenie