OświetlenieSmart dom

Amazon Alexa — kto to taki i czym może sterować?

Amazon Alexa
Photo by Mark Farías from Unsplash.com

Amazon Alexa to asystent, którym możemy sterować za pomocą komend głosowych. To urządzenie, które doskonale wpisuje się w ideę Smart Home. Współgra również z wieloma urządzeniami i ułatwia nam ich użytkowanie.

Alexa — help!

Niestety aplikacja nie ma możliwości sterowania w języku polskim. Możemy sterować nią w języku angielskim i niemieckim. Na szczęście obsługiwanie nie wymaga idealnej wymowy. Alexa połączona jest z domowym Wi-Fi, dzięki czemu może również obsługiwać inne przedmioty podpięte do tej samej sieci. Aktywujemy ją za pomocą słowa-klucza, jednak urządzenie działa przez 24 godziny non stop.

W czym pomoże nam Alexa?

Za pomocą pytań lub komend Alexa odpowie nam, jakiej możemy spodziewać się pogody w weekend, włączy nam muzykę, pomoże w wyłączeniu lampy wyposażonej w inteligentną żarówkę, zasunie rolety zewnętrzne, będzie sterować naszym telewizorem czy radiem. Asystent obsługuje również wszystkie inne urządzenia Smart Home.

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Jakie ogrzewanie do energooszczędnego domu wybrać?
  Poprzedni artykuł
  Energooszczędny grzejnik elektryczny. Jaki wybrać?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Oświetlenie