Reklama

Wiosna nadchodzi. Jak przygotować swój dom?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć dekoracje wigilijne czy walentynkowe znikły już z naszych wnętrz, to wiosna nie zadomowiła się jeszcze w całości w naszych mieszkaniach. Jednak w ciągu najbliższych dni nadejdzie zmiana. Wiosna jest tuż-tuż.

Czas na wielkie wiosenne porządki

W większości gospodarstw domowych nadejście wiosny jest właśnie okresem, w którym odbywają się generalne porządki. Odradza się natura, więc nasz dom również powinien przejść pewnym odrodzeniem.

Temperatura pozostaje dodatnia także nocą i to nawet w górach, w ciągu marca i kwietnia ostatecznie topnieją resztki śniegu. Jeśli w swoim domu nadal trzymacie choinkę (w niektórych domach faktycznie pozostają przez wiele tygodni), to nadszedł właśnie czas, by ją rozebrać. Do szafki należy ułożyć również wszystkie inne dekoracje zimowe i świąteczne.

Wiosna jest idealną porą do mycia okien. W trakcie krótkich dni jesiennych i zimowych raczej nie możemy delektować się światłem dziennym, ale wiosną i latem sytuacja jest na szczęście zupełnie odmienna. Jednak kto chciałby patrzeć na świat przez brudne okna? Wszystko należy umyć i wypolerować.

Oczywiście musimy również obetrzeć kurz z mebli i sprzętu domowego i w końcu nadchodzi pora na odkurzacz, bądź mycie podłogi.

Jeżeli w trakcie porządków odkryjesz wady konstrukcyjne lub zużyte elementy wnętrza, to idealna pora na drobne renowacje.

Dekoracje wiosenne i wielkanocne nalepą do najładniejszych

Wiosna jest świętem życia i właśnie w tej porze roku obchodzimy również Wielkanoc. Właśnie dlatego dekoracje wiosenne należą do najładniejszych. Na pierwszym planie są materiały naturalne i wyraźne kolory.

Wśród dekoracji wielkanocnych i wiosennych nie może zabraknąć tematyki zwierząt i młodego pokolenia – zajączki, jajka i kurczątka czy jagniątka. Oprócz tego w żadnym domu nie może zabraknąć wazonu kwitnących kwiatów – narcyzy, tulipany, hiacynty i inne.

Niektóre dekoracje może każdy sobie przygotować własnoręcznie. Na przykład w doniczce wysiać rzeżuchę, pszenicę czy inne rośliny zielone.

Posiadasz ogród? Prace czekają również tam

Jeśli posiadasz dom z dużym ogrodem, to trzeba się liczyć z wieloma obowiązkami wiosennymi. Jeżeli wiosną zaskoczył cię pierwszy śnieg i nie zdążyłeś pograbić liści, to najwyższa pora, by nadrobić zaległości.

Wiele uwagi trzeba poświęcić trawnikowi. Po zimie musimy go „uczesać”, dzięki czemu usuniemy z murawy resztki obumarłych roślin. Gleba nabierze oddech. A jeśli trawnik wynagrodzisz również nawozem, to w kwietniu możesz spodziewać się cudownego zielonego dywanu.

Na uwagę zasługują również narzędzia – nóż w kosiarce, nożyce i kolejne narzędzia trzeba naostrzyć. Podobnie jak koszenie trawy, również przycinanie drzew i krzaków należy wykonywać tylko i wyłącznie przy użyciu doskonale ostrych ostrzy. Rośliny wtedy szybkiej regenerują i zamykają rany.

Przed nadciągnięciem pierwszych burzy wiosennych należy sprawdzić rynny i kanalizację deszczową. Sprawdź, czy nie są zapchane i brak rozszczelnienia połączeń.

Photo by Karolina Grabowska from Pexels.

Plisy, zasłony czy żaluzje – co zamontować w oknie?
Poprzedni artykuł
Jakich środków używać do sprzątania domu?
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Reklama