Reklama

Najbardziej interesujące projektu domów jednorodzinnych od MURATORA

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Projekty domów uwzględniające poddasze do adaptacji, to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą wykończyć od razu całego budynku. Pełna funkcjonalność w obrębie parteru sprawia, że można z niego korzystać komfortowo i wygodnie. MURATOR stworzył kolekcję projektów z poddaszami do adaptacji, na ich tle szczególnie wyróżniają się projekty domów “C444u Czterolistna koniczyna – wariant XVIII” oraz “A111bN/1 Przebojowy BN pa”, które przedstawimy w tym tekście.

Domy z poddaszem do adaptacji – C444u1 i A111bN/1

Co wyróżnia domy z poddaszem do adaptacji?

Domy parterowe, których projekty zapewniają możliwość adaptacji poddasza, umożliwiają realizację budowy w sposób szybszy i tańszy niż w przypadku budowy tradycyjnego domu dwukondygnacyjnego. Świetnie sprawdzą się w przypadku zarówno młodych osób czy rodzin z jednym dzieckiem, jak i w przypadku rodzin, w których dzieci już nie mieszkają z rodzicami, ale rodzice chcą w przyszłości być przygotowani na odwiedziny dzieci i wnuków.

Dzięki realizacji domu w dwóch etapach można w nim zamieszkać w wygodny sposób już po realizacji pierwszego etapu, a drugi etap prac wykończeniowych realizować w dowolnym momencie. Daje to pole do popisu dla osób, które chciałby samodzielnie zrealizować część prac, ale mogą je wykonywać jedynie w swoim wolnym czasie. Projekty tego typu zwykle uwzględniają na poziomie parteru jedną lub 2 sypialnie, salon, kuchnię oraz łazienkę.

C444u – Czterolistna koniczyna – wariant XVIII

Projekt domu czterolistna koniczyna wariant XVIII, proponowany przez firmę MURATOR, to idealne rozwiązanie dla fanów otwartej przestrzeni oraz otwarcia salonu na taras. Ten dom jest jednocześnie przytulny i nowoczesnym. Elewację budynku podkreślają drewniane elementy, w ciepłym odcieniu. Do domu przylega taras w podobnej tonacji, co sprawia, że tworzy on z budynkiem integralną całość. Projektant przewidział w tym przypadku brązowy, czterospadowy dach, który umożliwia montaż fotowoltaiki oraz paneli solarnych. Nowoczesność nadają budowli duże okna, dzięki którym do domu wpada dużo światła dziennego, a promienie ogrzewają wnętrze. Dzięki otwartym przestrzeniom można zagospodarować go zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Część użytkową parteru stanowi prawie 100 metrów kwadratowych powierzchni. Została ona podzielona na przestrzeń dzienną i nocną. Na wejściu do budynku znajduje się mały hol, z którego przechodzimy do dużego salonu z kuchnią. Kuchnia może pozostać otwarta na salon, ale istnieje również możliwość jej zamknięcia. W tej części domu znajduje się również mała łazienka, w której poza toaletą można zamontować prysznic. Część prywatną budynku stanowią trzy sypialnie, dwie sąsiadujące ze sobą oraz jedna oddzielona od pozostałych łazienką. Łazienka o powierzchni 6 metrów, sprawia, że swobodnie może w niej stanąć zarówno wanna jak i prysznic. Przestrzeń parteru uzupełnia część techniczna, na którą składa się wygodny dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Poddasze uwzględnia możliwość dowolnej adaptacji, zarówno pod kątem stworzenia tam dodatkowego pokoju, jak i bawialni lub biura.

A111bN/1 – Przebojowy BN pa

Projekt przebojowy może być wybudowany w ramach zgłoszenia, więc jego budowa jest  szybsza względem budynków wymagających pozwolenia na budowę. W projekcie uwzględniono szczególną dbałość o szczegóły. Budynek ma prostą bryłę, dwuspadowy dach, a dzięki stonowanej kolorystyce ma bardzo klasyczny wygląd.

Parter budynku stanowi komfortowa strefa dzienna z salonem oraz kuchnią. Z boku salonu znajduje się wygodny pokój z garderobą idealny do zagospodarowania sypialni gospodarzy lub gabinetu. Obok pokoju znajduje się widna łazienka. Poddasze zapewnia możliwość dowolnej adaptacji.

Powyższe oraz inne projekty gotowe domów z poddaszem do adaptacji znajdą Państwo na stronie https://projekty.muratordom.pl W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z ich zespołem doradców. 

Zdjęcie: Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/

W co wyposażyć apartamentowiec?
Poprzedni artykuł
Jak wybrać panele fotowoltaiczne? Porady
Następny artykuł

Może Ci się spodobać

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Reklama