Jaki materiał położyć pod ogrzewanie podłogowe?

Jaki materiał położyć pod ogrzewanie podłogowe?

Adobe Stock

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastosowanie ogrzewania podłogowego to jeden z najbardziej efektywnych i ekonomicznych sposobów na ogrzewanie domów. Wykorzystane materiały wypełniają szczeliny w podłogach i zapobiegają rozpraszaniu ciepła, utrzymując ciepło w pomieszczeniach przez długi czas. Pytanie tylko, jaki materiał wybrać pod ogrzewanie podłogowe? Tego dowiemy się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego – dlaczego warto?

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w dolnych partiach budynku przyczynia się do mniejszego zapotrzebowania na ciepło. W ten sposób ciepło pozostaje tam, gdzie jest potrzebne, bez podgrzewania przestrzeni bezpośrednio pod sufitem. Płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego to popularne materiały wykorzystywane do zachowania ciepła w pomieszczeniu. Izolacja podłogi za pomocą tego typu płyt pełni funkcję bariery przed zimnem i wilgocią, utrzymując stałą temperaturę wewnątrz budynku. Prawidłowo zamontowane płyty styropianowe skutecznie zmniejszają współczynnik przenikania ciepła. Wystarczająco izolowany dom oznacza, że system ogrzewania nie musi pracować tak ciężko, aby doprowadzić powietrze w pomieszczeniu do pożądanej temperatury.

Płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego – co jeszcze warto wiedzieć?

Płyty styropianowe do ogrzewania podłogowego są wytrzymałym materiałem, dlatego raz zamontowane nie powinny wymagać wymiany. Co więcej, nie wykazują także zmian wymiarowych typu wydłużenie czy skrócenie, co pozwala na zachowanie trwałej struktury wobec temperatury i czasu – nie ulegają zniekształceniom pod wpływem oddziaływań termicznych i mechanicznych. Takie płyty są również odporne na wilgoć, a co za tym idzie, nie gniją i nie pleśnieją. Oprócz tego charakteryzują się lekkością oraz łatwością montażu – wykazują korzystny stosunek masy do objętości w porównaniu do innych materiałów budowlanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*