Inteligentny ogród

Jakie lampy wybrać do oświetlenia drzew w ogrodzie?

oświetlenie ogrodu
Photo by kostiolavi from Pixabay.com

Wybierając oświetlenie do ogrodu, przede wszystkim kierujemy się kwestiami praktycznymi. Zakup lamp ogrodowych to jeden z najbardziej wymagających etapów urządzania przestrzeni wokół domu, gdyż to właśnie one zapewniają nam bezpieczeństwo poruszania się po posesji po zmroku. Warto jednak postawić na elementy, które oprócz funkcji praktycznych będą również świetnie wyglądać.

Oświetlenie drzew w ogrodzie

Lampy montowane przed domem czy wzdłuż podjazdu służą dokładnemu oświetleniu przestrzeni. Te umieszczane w dalszej części ogrodu wśród drzew czy przy oczku pełnią raczej funkcje dekoracyjne. Jakie lampy wybrać, by podkreślić piękno ogrodu? W tym celu świetnie sprawdzą się klasyczne latarnie, które przeniosą nas w magiczną krainę przypominająca Narnię. Aby stworzyć nastrojowy klimat, możemy również użyć naświetlaczy montowanych na szpikulcach w ziemię. W ten sposób otrzymamy niepowtarzalne iluminacje świetlne, podświetlając fantazyjnie przycięte krzewy i drzewka ozdobne. Fantastycznie będą również wyglądać girlandy LED rozwieszone pomiędzy drzewami. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia prądu w ogrodzie, warto pomyśleć o subtelnych latarenkach na energię słoneczną. 

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Dzwonek do drzwi — jaki wybrać?
  Poprzedni artykuł
  Jak zabezpieczyć dostęp do domu?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *