Inteligentny ogród

Automatyczne podlewanie kwiatów ogrodowych

podlewanie ogrodu
Photo by D_Bako from Pixabay.com

Mamy piękny ogród a w nim rośliny, o które się z ogromną pieczołowitością troszczymy. Co zrobić, kiedy wyjeżdżamy na urlop i nie będziemy mogli podlewać ich sami? Jest na to kilka prostych sposobów.

Automatyczne podlewanie ogrodu

Samoczynne podlewanie kwiatów ogrodowych to doskonałe rozwiązanie, kiedy jesteśmy zabiegani i nie mamy możliwości podlewać co wieczór całego ogrodu. To także opcja, która sprawdzi się podczas wyjazdów na urlop, zagrażających przesuszeniu i obumarciu naszych pięknych kwiatów. Zakup tego typu urządzeń nie musi być wcale kosztowny. W sklepach dostępne są specjalne sterowniki — programatory podlewania ogrodu. Nadają się zarówno przy podlewaniu ogrody z tradycyjnego zraszacza, jak również np. kropelkowego systemu nawadniania. Sprzęt podłączamy uniwersalnym złączem do źródła wody i ogrodowego węża. Następnie ustawiamy wszystkie parametry takie jak czas czy częstotliwość podlewania. Na rynku dostępnych jest kilka różnych modeli i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  Jak zabezpieczyć dostęp do domu?
  Poprzedni artykuł
  Płyta indukcyjna wady i zalety
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *