Artykuł sponsorowany
Hodowla zwierząt to jedna z bardzo ważnych gałęzi gospodarki. Wiąże się ona jednak z ogromem pracy. Aby nieco ułatwić opiekę nad hodowlą, warto zdecydować się na zakup różnego rodzaju sprzętów i akcesoriów. Co konkretnie usprawni hodowlę zwierząt?
Mówiąc o hodowli zwierząt, nie można nie wyjaśnić pojęcia zootechnika. Czym więc jest zootechnika? Jest to nic innego jak nauka o racjonalnym chowie i hodowli zwierząt oraz ich użytkowaniu. Każdy, kto zajmuje się hodowlą zwierząt, powinien zapoznać się z jej podstawowymi założeniami, aby mieć pewność, że wszystkie zwierzęta w stadzie są hodowane prawidłowo i zdrowo.
Jedną z najbardziej czasochłonnych czynności, jeśli chodzi o opiekę nad stadem, jest z pewnością karmienie i pojenie wszystkich zwierząt. Jakie sprzęty i akcesoria Ci w tym pomogą?
W pierwszej kolejności należy wyposażyć się w akcesoria do podawania paszy oraz do pojenia. Genialnym rozwiązaniem, które z pewnością ułatwi Ci pracę, są przede wszystkim poidła niezamarzające oraz wygodne karmidła.
Dobrym rozwiązaniem może okazać się także śrutownik do zboża. Taki rozdrabniacz do ziaren przyda się zarówno dla posiadaczy sporego stada zwierząt hodowlanych, jak i dla osób, które posiadają jedynie przydomowy kurnik. Śrutownik pozwala bowiem na szybkie i proste przygotowanie paszy dla wszystkich zwierząt w Twoim stadzie.
Jeśli hodujesz trzodę, to koniecznie zdecyduj się także na parnik. Jest on stosowany przede wszystkim do podgrzewania wody oraz roślin okopowych, stanowiących podstawowy składnik paszy właśnie dla trzody chlewnej.
Koniecznie zadbaj także o wysokiej jakości paszę, na przykład wysłodki buraczane, ziarna, siano oraz kiszonki. Warto także zdecydować się na zakup dodatkowych witamin do paszy.
Znaczna większość zwierząt, w tym krowy, kozy oraz owce, hodowana jest w celu pozyskania mleka. Jednak dojenie wszystkich zwierząt ze stada to długi i męczący proces. Jak go nieco usprawnić?
Możesz na przykład zdecydować się na zakup dojarek. Tego typu urządzenie jest w pełni dopasowane do anatomii zwierzęcia, dzięki czemu w skuteczny i bezbolesny sposób pozyska od nich mleko. Dojarka pracuje naprzemiennie w dwóch cyklach: ssania, w którym następuje wysysanie mleka oraz ściskania, w którym następuje ściśnięcie strzyka.
Zdjęcie główne: pexels.com/Hasan Ma’ruf