Alarmy i monitoring

Zabezpieczenia przed kradzieżą – rozwiązania wewnątrz i na zewnątrz domu

włamanie do domu
Photo by Gerd Altmann from Pixabay.com

Artykuł sponsorowany

Pogoda za oknem sprzyja dłuższym wyjazdom z dala od domu – i tak samo sprzyja włamaniom. Nic dziwnego, że chcesz skorzystać z wysokiej temperatury i decydujesz się na urlop poza miastem, jednak musisz mieć na uwadze, że pozostawiając posesję bez opieki, narażasz się na wizytę włamywacza. Dlatego przed  wyjazdem warto powziąć odpowiednie środki ostrożności, żeby z wakacji wrócić do domu w nienaruszonym stanie. Oto zabezpieczenia pozwalające zmniejszyć ryzyko odwiedzin nieproszonego gościa. 

Zamek antywłamaniowy 

Efektowne włamania prosto z hollywoodzkich produkcji w rzeczywistości mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. Włamywacze, zamiast wyważać drzwi kopniakiem, o wiele częściej decydują się na bardziej dyskretne zniszczenie zamka. Dlatego tak istotne jest, aby przy zakupie kierować się certyfikatami jakości i niezawodności. Oczywiście, wybór zamka jest nieco bardziej skomplikowany. Zwróć uwagę na wyróżnienie modeli do drzwi otwieranych z lewej i prawej strony, zamki główne oraz dodatkowe, a także podział w zależności od sposobu montowania. Możemy podzielić je na trzy podtypy:

 • skrzynkowe – wyposażone w kilka bolców lub zasuw;
 • wierzchnie – montowane na powierzchni drzwi bez konieczności wiercenia;
 • wpuszczane – montowane wewnątrz drzwi i zamykane na zatrzask. 

Optymalna ilość zamków w drzwiach to trzy. Więcej zamków nie oznacza wcale lepszej ochrony. Wręcz przeciwnie, cztery lub więcej zamków mogą znacznie osłabić konstrukcję drzwi. Dlatego istotne jest dokładne zapoznanie się z ofertą, aby wybrać odpowiedni komplet zamków, dostosowany do drzwi wejściowych. Szeroką gamę zamków wieku różnych producentów oferuje: https://www.sparta.com.pl/pl/zamki.

Sejf

Pierwsze, co wpada w ręce włamywaczy, to niewielkie przedmioty o dużej wartości, jak biżuteria, zegarki, gotówka czy mała elektronika. Wszystko to łatwo wynieść z posesji, a później bez problemu spieniężyć. Już nawet niedużych rozmiarów sejf domowy zdecydowanie zmniejszy prawdopodobieństwo utraty najcenniejszych przedmiotów. Oczywiście, mowa również o rzeczach o wartości sentymentalnej, jak dokumenty, pamiątki i nośniki pamięci. Wszystko, czego nie chciałbyś stracić schowaj w jednym z sejfów z oferty https://www.sparta.com.pl/pl/kłódki-I-sejfy, a Twój urlop od razu stanie się spokojniejszy. 

Klamki

Wybierając odpowiedni zamek do drzwi wejściowych, zwróć uwagę także na istotną rolę klamki. W połączeniu z solidną wkładką bębenkową stanowią dodatkową ochronę przed intruzami, a jak wiadomo, ostrożności nigdy za wiele. Dostępne pod adresem https://www.sparta.com.pl/pl/klamki mają wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dobrym rozwiązaniem będzie również zamontowanie klamki z dodatkowym zamkiem w drzwiach do domowego gabinetu lub do piwnicy. 

Wideodomofon 

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego domofonu jest wideodomofon. Pozwoli Ci kontrolować, kto chce dostać się na Twoją posesję, a zapisany na dysku obraz może pomóc Ci w późniejszym zidentyfikowaniu sprawcy. Zdarza się, że włamywacze przed dokonaniem kradzieży robią dokładny rekonesans – dzwonią do drzwi o określonych porach i sprawdzają, kto jest w domu. Dane z wideodomofonu zapisują się zazwyczaj na kilka do nawet kilkunastu dni. 

Sąsiedzi 

Kiedy wyjeżdżasz na dłużej, poproś sąsiada o odbieranie poczty i podlewanie kwiatów. Regularne wizyty sąsiadów w opuszczonym domu mogą z powodzeniem zniechęcić potencjalnych włamywaczy. Jeśli zobaczą, że w środku palą się światła, a listy są regularnie wyciągane ze skrzynki, mogą nawet nie zorientować się, że właściciele posesji są w rzeczywistości na wakacjach. 

Gabriela Matyszczak
W przyszłości marzy o domu z ogrodem, dzisiaj równie dobrze w roli warzywnego ogródka sprawdza się balkon mieszkania w kamienicy. Wielbicielka roślin doniczkowych, która szuka inspiracji w naturze. W wystroju wnętrz najchętniej sięga po pastelowe barwy i ceni sobie ich połączenie z surowością drewna. Z przyjemnością ogląda programy o renowacji starych domów i mieszkań.
  Asystent Google – czym może sterować w domu?
  Poprzedni artykuł
  Sterowanie ogrzewaniem podłogowym. Co musisz wiedzieć?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *