Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Domki letniskowe, czy jakiekolwiek inne budynki ogrodowe, mogą być łatwym celem dla złodziei, ponieważ zazwyczaj nie są dobrze zabezpieczone. Włamywacze chętnie włamują się do domków letniskowych nie tylko dlatego, bo chcą ukraść cokolwiek, co jest w nich przechowywane, ale częściej dlatego, że szukają narzędzi, którymi mogą włamać się do głównego domu. Dlatego, jeśli chcesz trzymać nieupoważnione osoby z dala od swojego domku letniskowego, dobra wiadomość jest taka, że większość takich konstrukcji można zabezpieczyć na zadowalającym poziomie; przynajmniej na tyle, aby powstrzymać złodziei nawet przed próbą włamania i kradzieży Twojego mienia.

Badania pokazują, że nadal około jedna trzecia wszystkich domków letniskowych nie jest dobrze zabezpieczona. Biorąc pod uwagę, że dla wielu z nas taki budynek służy również jako magazyn, sauna, domowe biuro, siłownia, czy sypialna dla gości, a dla rabusiów staje się miejscem, w którym można się spodziewać kosztowności, takich jak komputer, notebook, narzędzia, sprzęt stereo i inne cenne przedmioty. Z tego powodu, warto jest zadbać o właściwą ochronę domku letniskowego. W tym artykule chcemy podzielić się kilkoma wskazówkami, jak uczynić domki letniskowe bezpieczniejszymi.

Wskazówka #1: Drzwi i okna powinny być zabezpieczone

Drzwi i okna konstrukcji, jakimi są domki letniskowe, są jednymi z głównych obszarów zainteresowań włamywacza. Z tego powodu, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić podczas zabezpieczania swojego domku letniskowego jest zainstalowanie wysokiej jakości zamków do drzwi i okien. Pamiętaj, że drzwi to nie jedyny sposób, w jaki włamywacze mogą włamać się do Twojego domu. Dlatego, przed opuszczeniem swojej posesji należy zawsze zamykać drzwi i okna na cztery spusty. Co więcej, pamiętaj, aby za każdym razem upewnić się, że zamki rzeczywiście są dobrze zamknięte – zawsze sprawdź każde drzwi i okno dwa razy. Dobrym pomysłem jest również skonsultowanie się ze specjalistą w celu uzyskania porady, jak wybrać najlepsze zamki do swojego domku letniego. Każdy ekspert powie Ci, że powinieneś zaopatrzyć się w zamek bębenkowy z osłoną zabezpieczającą, a same drzwi powinny mieć grubość co najmniej 44 mm.

Wskazówka #2: Cała posesja powinna być dobrze oświetlona

Jeśli chcesz, aby Twój domek całoroczny był naprawdę bezpieczny – i to przez cały rok – warto jest zadbać o odpowiednie oświetlenie na swojej posesji. Chodzi tu zarówno o oświetlenie domku letniskowego, jak i całego podwórka. Takie rozwiązanie poprawi widoczność tego, co dzieje się na Twojej posesji. Co więcej, aby zaskoczyć niedoszłych złodziei, warto jest udekorować domki letniskowe oraz swój ogród zewnętrznymi światłami wykrywającymi ruch. Oświetlenie zewnętrzne, które wykrywa każdy ruch sprawi, że Twój ogród będzie wyglądać pięknie w nocy, a także uczyni go bezpieczniejszym miejscem, odstraszając włamywacza od popełnienia przestępstwa. Natomiast, Ty będziesz miał poczucie bezpieczeństwa i komfortu, ponieważ jeśli wydarzy się coś niepożądanego, to światła Cię o tym poinformują. Gdy nieproszeni goście zostaną oświetleni jasnym światłem reflektorów, natychmiast usuną się w cień i przestaną niepokoić domowników.

Wskazówka #3: Działka powinna być ogrodzona

Jeśli chodzi o skuteczne rozwiązania antywłamaniowe, to ogrodzenie nie tylko sprawdzi się idealnie jako element, który odstraszy potencjalnych złodziei, ale również będzie doskonałym dodatkiem do Twojego ogrodu. Domki letniskowe całoroczne, które są ogrodzone, mają wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ wielu włamywaczy nie potrafi lub nie chce przejść przez taką barierę. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko trudniej włamać się na działkę z ogrodzeniem, ale także trudniej z niej uciec. Co więcej, ogrodzenie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo Twojej posesji, ale również zapewnia większą prywatność. Dzięki temu, że domki letniskowe są ogrodzone, możesz być spokojny o niepożądane spojrzenia osób trzecich – na przykład sąsiadów. A może dodatkowo warto jest powiesić na takim ogrodzeniu tabliczkę z napisem „zły pies”?

Wskazówka #4: Wszędzie powinny być umieszczone kamery

Aby z powodzeniem chronić domki letniskowe przed włamywaczami, a tym samym zwiększyć poziom bezpieczeństwa, warto jest rozważyć zainstalowanie zewnętrznych kamer. Tak naprawdę, to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie domku letniskowego przed potencjalnymi włamaniami. Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa są doskonałe zarówno do odstraszania, jak i wykrywania przestępstw. Jeśli tylko włamywacz podejmie próbę włamania się na Twoją posesję, lub gdy już się na nią włamał, kamery natychmiast wszystko zarejestrują i będziesz miał niezbity dowód na popełnienie przestępstwa, a sam włamywacz zostanie szybko schwytany i ukarany. Warto jest dodać, że nawet atrapa kamery może pomóc odstraszyć przestępców, ale możesz skorzystać z systemów kamer bezpieczeństwa, które będą nagrywać wideo na wewnętrzny układ pamięci i przesyłać je strumieniowo bezpośrednio do komputera lub smartfona.

Wskazówka #5: Na budynku powinien być zainstalowany alarm

Jeśli nadal czujesz się niepewnie, to pamiętaj o zainstalowaniu wysokiej jakości alarmu przeciwwłamaniowego. Chociaż możliwe jest podłączenie domku letniskowego do domowego systemu alarmowego, nie jest to absolutnie konieczne. Podstawowy alarm czuły na ruch, zasilany bateriami, który wydaje 120 decybeli – wystarczająco głośno, aby poinformować Ciebie i sąsiadów o niebezpieczeństwie – jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zabezpieczenie domków letniskowych przed włamaniami. Warto jest dodać, że alarmy te mogą być wyzwalane przez ruch, ale także dźwięk. Oczywiście, bardziej wyrafinowane systemy alarmowe kosztują dużo więcej, ale domki letniskowe można doskonale uchronić przed potencjalnym włamaniem bez rozbijania banku. Pamiętaj jednak, że nie należy oszczędzać na tego rodzaju środkach ochronnych, ponieważ to jedyne, co może Cię uchronić przed staniem się podmiotem włamania i kradzieży.

Ogólne środki ostrożności, które chronią domki letniskowe przed włamaniami

W rzeczywistości, na różnych stronach internetowych można znaleźć wiele cennych wskazówek, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo wokół domku letniskowego. Oto przykłady drobnych aspektów, które można łatwo zmienić, a które w znacznym stopniu wpływają na poczucie bezpieczeństwa:

  1. Trzymaj narzędzia bezpiecznie zamknięte, ponieważ mogą zostać użyte do włamania;
  2. Jeśli posiadasz wartościowe rzeczy, sprzęt lub biżuterie, zawsze warto przechowywać je w dobrze zamkniętym pojemniku lub nawet sejfie;
  3. Staraj się być w kontakcie z sąsiadami; wymiana numerów telefonów pomaga wcześnie otrzymywać informacje o podejrzanych wydarzeniach w domku letniskowym.

Żaden budynek ogrodowy nie jest w 100% bezpieczny, ale przynajmniej możesz zapewnić, że jest odpowiednio chroniony. Jest wiele znakomitych rozwiązań na zabezpieczenie domku letniego przed włamaniami. Oczywiście, nic nie da tak dużego poczucia bezpieczeństwa na swojej posesji jak wysokiej jakości alarm i kamery. Jednak warto jest pamiętać, że w większości przypadków powyższe środki zapewnią skuteczną ochronę domku letniskowego, nawet bez droższych urządzeń elektronicznych. Dlatego, kolejną wskazówką – bardzo ważną – jest to, że należy postępować tak, jak podpowiada Ci zdrowy rozsądek.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*