Alarmy i monitoring

Dzwonek do drzwi — jaki wybrać?

dzwonek do drzwi
Photo by MART PRODUCTION from Pexels.com

Dzwonek do drzwi to szalenie przydatne urządzenie, zwłaszcza kiedy mieszkasz w domu jednorodzinnym i nie zawsze jesteś w stanie usłyszeć pukanie do drzwi bądź zobaczyć, czy ktoś czeka przy furtce. Jaki powinieneś wybrać?

Dzwonek, ale jaki?

Wielu osobom zależy, żeby były przede wszystkim głośne, by z każdego zakątka domu było słychać, że gość czeka pod drzwiami. Jest kilka rodzajów dzwonków. Czasem możemy spotkać jeszcze te tradycyjne w formie dzwonu, gongu lub kołatki. Znacznie bardziej popularne są jednak dzwonki przewodowe i bezprzewodowe. Zdarzają się również dzwonki z fotokomórką — choć te bywają problematyczne oraz z kamerą, dzięki której widzimy, kto przyszedł. Dzwonki przewodowe są najmniej awaryjne, ze względu na podłączenie do prądu sieciowego, więc nie musimy się martwić o rozładowane baterie, jednak nie będą działać w trakcie awarii prądu. Przysparzają również problemy z montażem i ciągnącymi się przewodami. Te bezprzewodowe są znacznie prostsze do zamontowania, bo wystarczy jedną część przykleić lub zawiesić w wybranym miejscu, a drugą umieścić w domu lub podłączyć do gniazdka, w miejscu, gdzie będziemy dobrze słyszeć dźwięk.  

Tak naprawdę wybór odpowiedniego dzwonka jest rzeczą indywidualną uzależnioną od potrzeb i preferencji. 

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  iRobot sprząta, ty pracujesz! Zobacz jakie możliwości daje robot sprzątający
  Poprzedni artykuł
  Jak zabezpieczyć dostęp do domu?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *