Alarmy i monitoring

Dzwonek do drzwi — jaki wybrać?

dzwonek do drzwi
Photo by MART PRODUCTION from Pexels.com

Dzwonek do drzwi to szalenie przydatne urządzenie, zwłaszcza kiedy mieszkasz w domu jednorodzinnym i nie zawsze jesteś w stanie usłyszeć pukanie do drzwi bądź zobaczyć, czy ktoś czeka przy furtce. Jaki powinieneś wybrać?

Dzwonek, ale jaki?

Wielu osobom zależy, żeby były przede wszystkim głośne, by z każdego zakątka domu było słychać, że gość czeka pod drzwiami. Jest kilka rodzajów dzwonków. Czasem możemy spotkać jeszcze te tradycyjne w formie dzwonu, gongu lub kołatki. Znacznie bardziej popularne są jednak dzwonki przewodowe i bezprzewodowe. Zdarzają się również dzwonki z fotokomórką — choć te bywają problematyczne oraz z kamerą, dzięki której widzimy, kto przyszedł. Dzwonki przewodowe są najmniej awaryjne, ze względu na podłączenie do prądu sieciowego, więc nie musimy się martwić o rozładowane baterie, jednak nie będą działać w trakcie awarii prądu. Przysparzają również problemy z montażem i ciągnącymi się przewodami. Te bezprzewodowe są znacznie prostsze do zamontowania, bo wystarczy jedną część przykleić lub zawiesić w wybranym miejscu, a drugą umieścić w domu lub podłączyć do gniazdka, w miejscu, gdzie będziemy dobrze słyszeć dźwięk.  

Tak naprawdę wybór odpowiedniego dzwonka jest rzeczą indywidualną uzależnioną od potrzeb i preferencji. 

Marta Kozłowska
Mieszka w małym domu z ogrodem na wsi. Kocha ciszę, spokój i porządek, co nie jest proste do osiągnięcia, kiedy jest się właścicielką psa i pięciu kotów. Jako copywriterka dzieli się wypróbowanymi i sprawdzającymi się patentami, które namiętnie testuje.
  iRobot sprząta, ty pracujesz! Zobacz jakie możliwości daje robot sprzątający
  Poprzedni artykuł
  Jakie lampy wybrać do oświetlenia drzew w ogrodzie?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *