Alarmy i monitoring

Alarm do domu. Co należy wziąć pod uwagę?

Alarm do domu. Co należy wziąć pod uwagę?
Photo by Scott Webb from Pexels Copy

W dzisiejszych czasach alarm to absolutna konieczność. Na rynku dostępnych są setki modeli. Czym kierować się przy jego wyborze?

Jak wybrać alarm?

Skuteczny alarm to dobrze dobrany alarm. To najważniejsza zasada. Nie ma jednego modelu, który uniwersalnie ochroni każdy dom przed wtargnięciem złodziei. Żeby alarm był skuteczny, musi być indywidualnie dopasowany do danego obiektu. Podczas jego wyboru trzeba wziąć pod uwagę czynniki takie jak lokalizacja, sąsiedztwo i co najważniejsze architektura budynku. W dużym stopniu to ona właśnie odpowiada za bezpieczeństwo naszego domu.

Profesjonalna porada

Podstawą przy wyborze alarmu jest właściwa ocena wyżej wymienionych czynników. To zadanie należy powierzyć profesjonalnej firmie, ponieważ ocena czynników ryzyka wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Absolutnym minimum skutecznego alarmu jest funkcja obejmująca ochronę drzwi i okien zagrożonych wtargnięciem oraz wykrywanie ruchu w pomieszczeniach, do których można dostać się z zewnątrz.

Dobrze wybrać taki model zabezpieczenia, który oprócz sygnalizacji alarmu za pomocą syren przekaże zdalnie informację o włączeniu alarmu (na przykład w wiadomości SMS. 

Agata Kurzańska
Dziennikarka, prezenterka, podróżniczka, italianistka. Uwielbia niebanalne wnętrza i orientalny design. Wyznaje zasadę, że zmianę w życiu, warto rozpocząć od generalnego remontu.
  Jak zrobić zrzut ekranu?
  Poprzedni artykuł
  Jak uzyskać dotacje na budowę domowej oczyszczalni?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *